Edyta Klim

Historyczny wynik Any Carrasco!

Ana Carrasco została pierwszą kobietą w historii, która wygrała motocyklowy wyścig rangi mistrzostw Świata - FIM Supersport 300 World Championship.

Ana Carrasco z zespołu ETG Racing na Kawasaki Ninja 300, w pięknym stylu pokonała rywali na ostatniej prostej, podczas wyścigu FIM Supersport 300 World Championship w Portugalii:

https://www.youtube.com/watch?v=8BPoqmrwPng

Ana ma dopiero 20 lat, a za sobą 46 wyścigów Moto3, jednak do tej pory najlepszym wynikiem zawodniczki była 8. lokata podczas wyścigu w Walencji w 2013 roku. Obecnie Carrasco awansowała na 7. miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów.

Ana ma nadzieję, że jej wynik otworzy drzwi kariery sportowej dla większej ilości zawodniczek, ponieważ sama przyznaje, że najtrudniej było jej przekonać do siebie sponsorów.

Pasję motocyklową zaszczepił jej ojciec – profesjonalny mechanik wyścigowy. Dzięki niemu na dwóch kołach poruszała się już w wieku 5 lat. Kariera tej zawodniczki od początku była wyjątkowa. W 2011 roku jako pierwsza kobieta, Ana zdobyła punkty w mistrzostwach Europy CEV 125 Championship. Była także najmłodszą zawodniczką (16 lat), którą w 2013 roku przyjęto do zespołu Moto3. W tym samym sezonie podczas wyścigu na torze Sepang zdobyła swój pierwszy punkt w klasyfikacji ( a od 2001 roku nie udało się to żadnej zawodniczce).

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze