„Historia światowego transportu samochodowego” Robert Przybylski. Recenzja

Pojawiła się nowa publikacja o historii światowego transportu samochodowego.

Okładka książki „Historia światowego transportu samochodowego” autorstwa Roberta Przybylskiego.

W grudniu pojawiła się nowa pozycja ksiązkowa dziennikarza motoryzacyjnego i wieloletniego publicysty „Rzeczpospolitej” Roberta Przybylskiego, tym razem o historii światowego transportu samochodowego. Wcześniej autor opublikował wybitnie ciekawą historię amerykańskiej motoryzacji „Wielka Trójka i inni” (dwa wydania: 100 lat amerykańskiego samochodu oraz 120 lat amerykańskiego samochodu), „Od furmanki do tira”.

Nowa książka to bogato ilustrowane dzieło, liczące 96 stron, wydane w formacie A4, które prezentuje w jaki sposób ewoluował transport drogowy i jak zmieniało się jego znaczenie dla gospodarki w ponad stuletniej historii branży, poczawszy od dyliżansów konnych, aż po zelektronizowaną współczesność transportu.

Na blisko trzystu czarno-bialych zdjeciach, z których wiele jest po raz pierwszy publikowanych, widzimy nie tylko pojazdy, ale również problemy z jakimi wiązało się transportowanie towarów gdziekolwiek na świecie. Znajdziemy tu także fotografie kierowców, obrazujące poszczególne czasy, metody przetrwania podczas pokonywania długich dystansów wyznaczonej trasy.

Ksiażka przedstawia ponad sto lat rozwoju branży transportu samchodowego, konkurencje z przewozami konnymi, kolejami oraz zmieniające się prawo, którym politycy próbowali chronić kolejowe inwestycje. Pokazuje także dzień powszedni właścicieli firm oraz kierowców.

– Opowieść o losach światowego transportu dotyczy głównie dwóch rynków: europejskiego oraz USA. Z racji największych inwestycji oraz zaawansowania technicznego wytyczały one rozwój prawa i – choć są od siebie niezależne – wykazywały zadziwiające podobieństwo ewolucji prawnej. Reszta regionów i krajów wzorowała się na nich – mówi Motocainie Robert Przybylski.

Opowieść kończy się na pierwszej dekadzie obecnego stulecia. Książka opisuje także jak podczas ostatnich dwóch dekad polski transport międzynarodowy zmajoryzował europejski rynek.

Ksiazka ma twarde okladki i jest doskonałym prezentem dla wszystkich zainteresowanych branżą kolejową, ciężarówkową, czy logistyczną.

„Historia światowego transportu samochodowego”
Robert Przybylski
Wydawnictwo Auto Press
Cena – 59 złotych

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze