Karolina Chojnacka

Hélio Castroneves wygrywa Indianapolis 500! Jak poszło kobiecej ekipie?

Hélio Castroneves po raz czwarty w karierze wygrał słynny wyścig Indianapolis 500. Został tym samym czwartym kierowcą w historii, który odniósł cztery zwycięstwa w wyścigu Indy 500. W tegorocznej edycji Indianapolis 500 wystartował też pierwszy, stworzony w większości przez kobiety zespół. Jak im poszło?

To był najszybszy wyścig Indianapolis 500 w historii! Wygrał go Hélio Castroneves, który na swoje czwarte zwycięstwo w Indy 500 musiał czekać aż 11 lat. Wcześniej Castroneves wygrał w  2001, 2002 i 2009 roku. Brazylijczyk został tym samym czwartym kierowcą w historii, który odniósł cztery zwycięstwa w wyścigu Indy 500, dołączając w statystykach do rekordzistów kultowego wyścigu – AJ Foyta, Ala Unsera i Ricka Mearsa.

Paretta Autosport, zespół, który tworzą w większości kobiety, dzięki świetnej jeździe kwalifikacyjnej Simony De Silvestro, zakwalifikował się do Indianapolis 500. Zawodniczka startowała do wyścigu z ostatniego, 11 rzędu.

Simona De Silvestro zakończyła rywalizację w tegorocznym Indianapolis 500 na 31 pozycji, ze stratą 31 okrążeń do zwycięzcy.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze