Haute couture na kołach: smart forjeremy

Podczas Shanghai Auto Show smart prezentuje limitowaną wersję modelu forjeremy, stworzonego we współpracy ze znanym projektantem Jeremym Scottem. Jego produkcja ruszy jeszcze w tym miesiącu.

„Skrzydlaty” smart forjeremy dostępny jest jako coupé, w bezemisyjnych odmianach electric drive i Brabus electric drive oraz w wersji Brabus z benzynowym silnikiem o mocy 75 kW.

Limitowana edycja smart forjeremy
fot. Daimler

Znakiem rozpoznawczym nowej edycji smarta fortwo są pionowe skrzydła nad tylnymi lampami. Tridion, obudowy bocznych lusterek i wlot powietrza limitowanego smarta forjeremy pokrywa lakier alubeam. Kontrastują z nim panele nadwozia oraz obręcze Monoblock o średnicy 16 oraz 17 cali w kolorze śnieżnej bieli. Kąciki lusterek i tylną lotkę zdobią emblematy z podpisem „by Jeremy Scott”.

Skrzydła są znakiem rozpoznawczym Jeremy’ego Scotta
fot. Daimler

Biel dominuje również w kabinie – fotele i panele drzwi, gałkę zmiany biegów (wersja benzynowa), kierownicę oraz elementy konsoli środkowej obszyto białą skórą, na siedzeniach i drzwiach wzbogaconą o diamentowe przeszycia. Dla odmiany, górną część deski rozdzielczej pokrywa czarna skóra, kontrastująca z białą nicią. Elegancki wystrój podkreślają tworzywa w kolorze alubeam oraz welurowe dywaniki z podpisem „Jeremy Scott”.

Ciekawe, jak prezentuje się w locie?
fot. Daimler

Seria specjalna smarta dostępna będzie w trzech wersjach silnikowych.

Skrzydła to jeden z ulubionych motywów Jeremy’ego Scotta, regularnie pojawiający się w jego kolekcjach – na bluzach, trampkach czy oprawkach okularów. Scott uchodzi za ostatniego buntownika modowej sceny, który w swojej dziedzinie nie uznaje granic ani konwencji. Właśnie ten styl uczynił go popową ikoną i twórcą wyjątkowych projektów, które noszą takie gwiazdy jak Lady Gaga, Madonna, Katy Perry, Rihanna, Björk i Kanye West.

Najnowsze

Firmy motoryzacyjne z Chin przyjadą do Warszawy

Jednoślady z Państwa Środka, a także części oraz akcesoria motocyklowe i samochodowe będą prezentowane podczas China Expo Poland 2013, największych w Polsce targów w całości dedykowanych współpracy gospodarczej na linii Polska-Chiny.

Uczestnictwo w tegorocznej edycji i tym samym chęć poszukiwania w naszym kraju partnerów handlowych zadeklarowało już ponad pięćdziesiąt firm motoryzacyjnych z dalekich Chin. To dopiero początek, bo wciąż prowadzone są rozmowy z kolejnymi zainteresowanymi. Ofercie wystawców towarzyszyć będzie rozbudowany program konferencji poświęcony skutecznej współpracy z Chińczykami. III Targi China Expo Poland odbędą się w dniach 12-14 września 2013 w Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie.

Na Targach China Expo Poland 2013 wystawiać się będą producenci i eksporterzy z różnych regionów Chin. Na stoiskach będzie można znaleźć motocykle i skutery, a także części do jednośladów, jak choćby silniki motocyklowe oraz różnorodne akcesoria do motocykli i aut. Oferta targów obejmuje też oświetlenie, elektronikę i wyposażenie gospodarstwa domowego.

Targi China Expo Poland organizowane są przez Międzynarodowe Targi Polska i China Town Travel. Aby bezpłatnie wziąć udział w wydarzeniu i móc skorzystać z oferty szkoleniowej należy zarejestrować się na stronie http://www.china-expo.pl/form/rejestracja-online.

Najnowsze

Dziewczyna Iron Mana jeździ Audi

Robert Downey Jr. jeździ w filmie nowym Audi R8 e-tron, a jego filmowa dziewczyna, Gwyneth Paltrow – Audi S7 Sportback.

Uroczysta europejska premiera „Iron Mana 3“ odbyła się kinie przy londyńskim Leicester Square. Gwiazdom towarzyszyło Audi R8 e-tron – egzemplarz tego sportowego, elektrycznego samochodu specjalnie na premierę przywieziono z Niemiec. Oprócz „gwiazdorskiego” auta, na czerwonym dywanie pojawili się odtwórca głównej roli Robert Downey Jr., Rebecca Hall, Ben Kingsley i Don Cheadle. Wszystkie gwiazdy i VIP-y przyjechały na premierę Audi A8. Wśród gości można było zobaczyć Labrinth, Estelle, Dermota O’Leary i Samanthę Barks.

Audi R8 e-tron Tony’ego Starka
fot. Audi

W filmie „Iron Man 3“ obok Audi R8 można podziwiać również Audi S7 Sportback. Jeździ nim Virginia „Pepper“ Potts, dyrektorka w Stark Industries i dziewczyna Tony’ego Starka. W tej roli wystąpiła Gwyneth Paltrow. Inne modele Audi występujące w „Iron Man 3” to A8 L, A6, S5 Coupé i Q5.

Najnowsze

Claire Williams: nie było łatwo

Jeżeli ktoś sądził, że Claire Williams zawdzięcza swój awans rodzinnym koneksjom, jest w poważnym błędzie. Wręcz przeciwnie – jej droga do obecnego stanowiska była długa i bynajmniej nie usłana różami.

Jak mówi sama zainteresowana, gdyby jej ojciec 20 lat temu usłyszał, że córka zostanie jego prawą ręką i prawdopodobną sukcesorką w ekipie Williamsa, powiedziałby zdecydowanie „nie ma mowy!”. Kariera Claire rozpoczęła się od pozycji rzecznika prasowego – o nią też musiała zdecydowanie zabiegać. Sir Frank Williams zdecydowanie nie należy do tego typu ojców, którzy dają się nabrać na słodkie słówka i uwodzicielskie minki. Claire musiała włożyć maksimum wysiłku, by udowodnić, że ma w sobie „to coś”. Dobrze wiedziała, o co walczy. W końcu jedną z podstawowych wartości ekipy Williamsa było jej zorientowanie na rodzinę. Wysiłek się opłacił – podczas tegorocznego GP Chin po raz pierwszy w historii kobiety stanęły na czele dwóch z jedenastu ekip. Monisha Kaltenborn czuwała nad teamem Saubera, podczas gdy Claire przejęła w pełni obowiązki nieobecnego ojca.

Claire Williams chce być godną następczynią swojego ojca
fot. Williams

Frank Williams nie zamierza jednak odchodzić na emeryturę, mimo niepełnosprawności i zacnego wieku 71 lat. Claire jest typowana na jego sukcesorkę po tym, jak nie sprawdzili się poprzedni kandydaci – Adam Parr i Toto Wolff. Zamierza jednak wykorzystać czas, gdy u steru pozostaje sir Frank, na udowodnienie, że faktycznie jest najlepszą osobą do tej roli. Zanim zdecydowała się objąć stanowisko, prowadziła długie rozmowy z dwójką rodzeństwa. Zdecydowała się dopiero mając pewność, że w pełni ją popierają.

Jej cel? Wydobyć ekipę Williamsa z zapaści i marazmu. „Porażka przynosi więcej bólu, niż zwycięstwo radości” – mówi. Claire twierdzi, że czuje się odpowiedzialna za ludzi, którzy ciężko pracują na sukces teamu. I zamierza sprawić, by ich wysiłek nie szedł na marne.

Najnowsze

Bądź widoczna na motocyklu

Tegoroczna długa zima sprawiła, że motocykliści wyjechali na drogi później niż zwykle, a kierowcy samochodów odzwyczaili się od ich obecności. Większość wypadków z udziałem motocykli spowodowana jest przez innych uczestników ruchu. Co zrobić, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji i być widocznym na drodze?

Nie tylko kask, ochraniacze i sprawne hamulce mają wpływ na bezpieczeństwo motocyklisty. Istotną rolę odgrywa również to, czy jest on dobrze widoczny w ruchu miejskim, korkach i w trasie. Od tego zależy, czy kierowcy innych pojazdów będą w stanie dostrzec motocyklistę odpowiednio wcześnie, zanim zdecydują się na wykonanie manewru.

Daj się zauważyć innym kierowcom
fot. Philips

Wbrew obiegowym opiniom większość wypadków z udziałem motocykli spowodowana jest przez innych uczestników ruchu drogowego (58,5 procent). Główne przyczyny wypadków spowodowanych przez kierujących innymi pojazdami, w których poszkodowany został motocyklista, to nieudzielenie mu pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowa zmiana pasa ruchu i nieprawidłowe wykonywanie manewru skrętu. Dlatego bardzo ważne jest zadbanie o zwiększenie widoczności motocykla na drodze. Najprościej można je uzyskać poprzez zamontowanie dobrego oświetlenia, które sprawi, że jednoślad będzie widoczny zarówno w dzień, jak i w nocy. Spośród wielu żarówek dostępnych na rynku warto wybrać te z homologacją. Pozwoli to nie tylko na bezproblemowe przejście badań okresowych pojazdu, ale również na uniknięcie ewentualnych problemów z policją podczas rutynowej kontroli drogowej. Brak homologacji może zakończyć się nawet odebraniem dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Najnowsze