Gosia Rdest wraca na tor Hockenheim. Tym razem za sterami Audi R8 LMS!

Gosia Rdest wraca na tor Hockenheim. Tym razem za sterami Audi R8 LMS!

13 września 2019
Gosia Rdest znów pojawi się na torze. Nasza zawodniczka otrzymała zaproszenie na start w zawodach serii ADAC GT Masters i już w najbliższy weekend (14-15 września) będzie można ją oglądać podczas rundy rozgrywanej na torze Hockenhiem.

– Najbliższy weekend to dla mnie nowe wyścigowe wyzwanie. Gościnnie wystartuję w zawodach ADAC GT Masters, jednej z najmocniejszych serii GT3 na świecie. Zasiądę za kierownicą Audi R8 LMS, czyli nowszej wersji auta, którym w ubiegłym roku startowałam w barwach Olimp Racing podczas rundy GT Open w Barcelonie. To dla mnie duże wyróżnienie i kolejna ścieżka rozwoju jako kierowcy. Cieszę się, że w tym roku mam tyle możliwości jeżdżenia – mówi Gosia Rdest.

ADAC GT Masters to stale rozwijająca się seria, przyciągająca coraz większe zainteresowanie. Tegoroczna edycja składa się z siedmiu rund (po dwa wyścigi każda), rozgrywanych na torach w czterech krajach. W mistrzostwach bierze udział 19 zespołów z Niemiec Czech i Austrii.

Gosia Rdest wystartuje w barwach ekipy Aust Motorsport i będzie drugą obok Carrie Schreiner kobietą w stawce. Debiut Polki w ADAC GT Masters przypadnie na szóstą rundę mistrzostw, rozgrywaną na torze Hockenheim.

– To jeden z moich ulubionych torów. Punktowałam tu podczas tegorocznego startu w W Series, a w 2016 i 2017 roku zajmowałam drugie miejsce podczas mistrzostw Audi Sport TT Cup. W czwartek i piątek czekają nas treningi, sobota i niedziela to czas kwalifikacji i wyścigów. Pogoda zapowiada się słonecznie, warunki mają być stabilne, liczę więc na dobre tempo – zapowiada Gosia.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!