Gosia Rdest przywozi punkty z Zandvoort

Pozostaje na 5.miejscu klasyfikacji generalnej pucharu Audi Sport TT Cup. Philip Ellis umacnia się na pozycji lidera.

W Zandvoort odbyła się czwarta runda Audi Sport TT Cup. W pierwszym wyścigu Gosia Rdest finiszowała czwarta, po starcie z piątej pozycji. Drugi wyścig Gosia ukończyła dopiero na trzynastym miejscu. Po starcie z szóstej lokaty zyskała dwie pozycje jednak przy wyprzedzaniu spotkała się koło w koło z Yannikiem Brandt’’em. Doszło do uszkodzenia geometrii samochodu. Ze skrzywioną kierownicą auto przestało być konkurencyjne. Gosia postanowiła ukończyć wyścig i bronić się do  końca. Finalnie dojechała trzynasta. 

Gosia podsumowuje: „Koniec weekendu w pięknym Zandvoort. Za każdym razem kiedy tu jestem, lubię ten tor coraz bardziej. Ogólnie jestem zadowolona z weekendu, przywiozłam cenne punkty. Było bardzo dużo skrajnych emocji. Bardzo dziękuję wspaniałej ekipie doktorskiej Audi Sport, dzięki której mimo kontuzji stopy mogłam brać udział w wyścigach.
Jeżeli chodzi o drugi wyścig – kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. Manewr, który wykonałam był nieco zbyt optymistyczny i pozbawił mnie walki o podium. W każdym razie z Zandvoort wyjeżdżam z uśmiechem na ustach i czekam z utęsknieniem na trzy kolejne weekendy wyścigowe Audi Sport TT Cup, bo zostały już tylko moje ulubione tory”.

Gosia nadal plasuje się w TOP5 stawki. Do końca sezonu zostały jeszcze trzy rundy: Nurburgring, Red Bull Ring i Hockenheim. Punktacja pierwszej piątki przedstawia się następująco:

  1. Philip Ellis – 160
  2. Mikel Azcona – 127
  3. Milan Dontje – 108
  4. Tommaso Mosca – 105
  5. Gosia Rdest – 94

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze