Gosia Rdest Mistrzynią Polski!

Dopiero ostatnia runda, która odbyła się w miniony weekend w Radomiu wyłoniła zwycięzcę, którym została fenomenalna w tym sezonie Gosia Rdest.

Kartingowa Mistrzyni Polski 2011 – Gosia Rdest.
fot. Media4You

Gosia Rdest została Kartingową Mistrzynią Polski w najmocniejszej kategorii KF2.

– Było tyle emocji, do tej pory nie dotarło do mnie, że zostałam Mistrzynią – dodała Rdest – bardzo dziękuję wszystkim za pomoc w wywalczeniu tego tytułu,  w szczególności mojemu terenowi i najlepszemu na świecie mechanikowi Kornelowi Lenartowiczowi.

Vice Mistrzem Polski został bardzo szybki w tym sezonie Filip Tomporek. W klasie KF3 tytuł wywalczył Michał Grzyb.
– To był najtrudniejszy sezon w moim życiu, ponieważ w każdym wyścigu, w którym startowałem, ścigałem się mimo kontuzji. Nie zamierzałem jednak odpuszczać, także w ostatni weekend. W sobotę pokazaliśmy na co nas stać, ale upadek na drugim okrążeniu sprawił, że musiałem gonić czołówkę. W niedzielę jechałem na prowadzeniu, ale na cztery okrążenia przed metą coś dosłownie chrupnęło w mojej prawej ręce, którą kontuzjowałem po kolizji podczas poprzedniej rundy. Ból był ogromny i nie pozwolił mi na jazdę z takim tempem jakbym chciał. Szkoda, że ciała nie da się naprawić tak szybko, jak motocykla. Co prawda liczyliśmy na więcej, ale wicemistrzostwo to też duży powód do radości. Zespół przez cały rok pracował wyśmienicie, a motocykle były przygotowane idealnie, dlatego dziękuję wszystkim za pracę, wsparcie i trzymanie kciuków. Polski sezon już za nami. Teraz skupiam się na wyleczeniu kontuzji i powrocie do formy przed kolejnymi startami. – powiedział Mateusz.

W Radomiu rozegrana została również ostatnia runda Pucharu ROTAX Max Challenge Poland. Zwycięzcy w klasach Junior Max, Senior MAX i DD2 Max otrzymali bilety na finał światowy, który odbędzie się w listopadzie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Patryk Szczepanik dominował już od początku sezonu w DD2 i to on odebrał jeden z biletów, w Seniorze bezapelacyjnie najszybszym zawodnikiem w sezonie został Karol Dąbski natomiast klasę Junior wygrał Bartłomiej Mochnacki.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze