Gosia Rdest i Agnieszka Szulim w VW Castrol Cup 2014

Radosną wiadomość o startach Małgosi Rdest, jako jedynej kobiety w Volkswagen Castrol Cup 2014 podtrzymujemy, ale pojawi się w nich również znana prezenterka.

Radosną wiadomość o startach Małgosi Rdest, jako jedynej kobiety w Volkswagen Castrol Cup 2014 (o czym pisałyśmy wcześniej tu), podtrzymujemy, ale tę infomację musimy doprecyzować. Otóż Gosia wystartuje w rywalizacji jako jedyny zawodnik płci żeńskiej z licencją wyścigową. Tymczasem, w tej jednej z najciekawszych serii wyścigowych w Polsce (rundy odbywać się będą także w Niemczech, na Węgrzech, Słowacji i w Czechach), weźmie również udział inna białogłowa – mianowicie Agnieszka Szulim. Na wtorkowej konferencji prasowej Volkswagena i Volkswagen Racing Polska na Stadionie Narodowym, prowadząca programy w TVN Style i TVN wystąpiła w charakterze kierowcy VIP, który będzie mieć okazję wziąć udział w co najmniej jednym wyścigu. Podobną propozycję otrzymał od sponsorów serii – Volkswagena i Castrola – Filip Chajzer. Po raz drugi w całym cyklu wystąpi Jerzy Dudek – były bramkarz reprezentacji Polski, Realu Madryt i Liverpoolu.

Galeria zdjęć z konferencji prasowej z udziałem zawodników, Agnieszki Szulim, Filipa Chajzera, Jerzego Dudka i Marcina Prokopatutaj.

Od lewej siedzą: Maciej Steinhof, Jakub Litwin, Małgorzata Rdest, Jan Kisiel
fot. Volkswagen

Agnieszka Szulim podkreśliła, że z wyścigami ma doczynienia nie pierwszy raz (były mąż Agnieszki, Adam Badziak, to motocyklowy kierowca wyścigowy). Znana prezenterka wielokrotnie towarzyszyła mężowi podczas mistrzostw na torze w Poznaniu, startowała wspólnie z nim w samochodowej imprezie Rage Race, brała udział w wydarzeniach związanych ze sportem motorowym.

Agnieszka Szulim
fot. Volkswagen

W swojej wypowiedzi Agnieszka Szulim zdradziła, że wzięcie udziału w prawdziwym wyścigu było zawsze jej marzeniem i ubolewała, że do tej pory spełnienie tego marzenia się nie ziściło. Jednocześnie cieszy się na możliwość wystąpienia w rywalizacji VW Castrol Cup.

– Ze mną to jest tak, że jak włącza się rywalizacja i adrenalina, jak siedzę w jakimś samochodzie na torze, albo w gokarcie, to budzi się we mnie potwór i robię się niebezpieczna – zapowiada walkę na poważnie prezenterka.

Występujący w charakterze konferansjera konferencji Marcin Prokop zapytał, czy w samochodzie sportowym Agnieszka powiesi sobie – aby wzmóc swoją agresję – zdjęcie Kingi Rusin, motywując się w ten sposób do działania. Gwiazda TVN jednak nie dała się wciągnąć w tego typu dywagacje i unikając podawania konkretnych nazwisk odpowiedziała z humorem, że wystarczy jej adrenaliny do wyścigu bez wieszania jakichkolwiek zdjęć w samochodzie.

Agnieszkę Szulim i Filipa Chajzera będzie można zobaczyć podczas rundy na torze w Poznaniu. Start w pełnej serii cyklu zapowiedział także Jerzy Dudek, który już w zeszłym roku pokazał kibicom, że rywalizuje nie na żarty. Zapowiedział również, że łączy z wyścigami samochodowymi swoją sportową przyszłość.

Do rywalizacji Volkswagen Castrol Cup w sezonie 2014 przystąpi 23 zawodników z 8 krajów. W sumie odbędzie się 14 wyścigów w pięciu krajach. Warunkiem niezbędnym do startu w pucharze VWCC jest posiadanie licencji wyścigowej. VIP Drivers muszą więc odbyć szereg szkoleń teoretycznych i praktycznych warsztatów pod okiem ekspertów – o swoich postępach będą informować na swoich profilach na Facebooku.

Kalendarz wyścigów Volkswagen Castrol Cup 2014 r.

I. runda, 25-27 kwietnia – Hungaroring (Węgry)
II. runda, 23-25 maja – Lausitzring (Niemcy)
III. runda, 13-15 czerwca – Tor Poznań (Polska)
IV. runda, 8-10 sierpnia – Autodrom Most (Czechy)
V. runda, 22-24 sierpnia – Slovakia Ring (Słowacja)
VI. runda, 12-14 września – Brno (Czechy)
VII. runda, 26-28 września – Tor Poznań (Polska)

Zawodnicy ścigają się w identycznych, specjalnie przygotowanych samochodach Volkswagen Golf GTI. Samochody zostały zbudowane w Tarnowie w Volkswagen Racing Polska, specyfikacja została opracowana we współpracy z Volkswagen Motorsport. Auta wyposażone są w silnik benzynowy 2.0 TSI o mocy 260 KM, zalany olejem Castrol EDGE Professional Longlife III 5W-30. Elementy dostosowujące samochody do ekstremalnej jazdy po torze wyścigowym to m.in. system Push to Pass, który dodatkowo zwiększa na krótki okres czasu moc auta do 310 KM, telemetria umożliwiająca odczyt danych z poszczególnych przejazdów, czy sportowe zawieszenie.

Na zwycięzcę pucharu czeka tytuł Mistrza Polski, Samochód Roku 2013 – Volkswagen Golf VII generacji oraz 30 tysięcy euro z przeznaczeniem na dalszy rozwój kariery w sportach motorowych. Drugi z zawodników otrzyma 20, a trzeci – 10 tysięcy euro. Podobnie jak w przypadku triumfatora, nagrody finansowe mają ułatwić pokonanie kolejnych szczebli w wyścigowej karierze.

Lista zawodników Volkswagen Castrol Cup 2014r.

 1. Kisiel Jan, numer startowy 2, (PL).
 2. Kupcikas Robertas, numer startowy 3, (LT).
 3. Jaros Marcin, numer startowy 4, (PL).
 4. Gadomski Michał, numer startowy 5, (PL).
 5. Vokhrinsten Artem, numer startowy 6 (RU).
 6. Dudek Jerzy, numer startowy 7, (PL).
 7. Gelzinis Jonas, numer startowy 8, (LT).
 8. Steinhof Maciej, numer startowy 9, (PL).
 9. Kostrzak Stanisław, numer startowy 10, (PL).
 10. Rdest Małgorzata, numer startowy 11, (PL).
 11. Kotarba – Majkutowicz Dominik, numer startowy 12 (PL).
 12. Korzeniowski Krystian, numer startowy 14, (PL).
 13. Strzesak Patryk, numer startowy 15, (PL).
 14. Fluch Marcus, numer startowy 16, (S).
 15. Pereira Dylan, numer startowy 17, (LU).
 16. Barstys Tautvydas, numer startowy 18, (LT).
 17. Kruger Jeffrey, numer startowy 19, (ZA).
 18. Thoma Florian, numer startowy 20, (CH).
 19. Litwin Jakub, numer startowy 21, (PL).
 20. Jirasek Ales, numer startowy 22, (CZ).
 21. Krężelok Paweł, numer startowy 23, (PL).
 22. Rzepecki Adam, numer startowy 24, (PL).
 23. Artemyev Alexandr, numer startowy 25, (KZ).

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze