Katarzyna Frendl

Gosia Rdest ambasadorką akcji społecznej „Anioł w Krakowie”

Gosia Rdest - zawodniczka wyścigowa występująca w tym sezonie w Volkswagen Golf Cup i Audi TT Sport Cup oraz Stowarzyszenie „Budujemy Nadzieję” łączą siły. Gosia została pierwszą ambasadorką akcji społecznej „Anioł w Krakowie” organizowanej przez krakowski NGO’s.

Głównym celem projektu jest budowanie nadziei na lepsze jutro poprzez niesienie pomocy dzieciom z domów dziecka i ubogich, wieloproblemowych rodzin.

Gosia Rdest angażuje się w działania stowarzyszeniu od kilku miesięcy – pomaga wolontariuszom w organizacji spotkań dla podopiecznych, pojawia się na nich w roli gościa specjalnego. W tym roku Stowarzyszenie „Budujemy Nadzieję” i zawodniczka postanowiły zacieśnić współpracę. Gosia wesprze swoim wizerunkiem kampanię 1% dla Stowarzyszenia, która będzie realizowana w marcu w środkach komunikacji miejskiej w Krakowie. Poprzez współpracę z Gosią, prywatnie studentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, stowarzyszenie chce również krzewić ideę wolontariatu wśród krakowskich studentów.

Pierwszy raz o programie „Anioł w Krakowie” dowiedziałam się od koleżanki, która była wolontariuszką stowarzyszeniu. W dosyć naturalny sposób włączyłam się w działania organizacji. Miałam obawy, czy napięty harmonogram startów w dwóch seriach wyścigowych będę umiała pogodzić ze studiami oraz rolą ambasadorki, do której podchodze niezwykle poważnie. Podopiecznym stowarzyszeniu oddajemy przede wszystkim to co mamy najcenniejszego czyli czas i uwagę. Wolontariusze stają się dla podopiecznych z domów dziecka i ubogich rodzin przyjaciółmi – pomagają rozwiązywać problemy, wspierają w osiąganiu celów. Mam ogromne szczęście, że na coraz większą skalę mogę spełniać swoje marzenia, a do tego, oprócz ciężkiej pracy i dyscypliny potrzeba również wsparcie ze strony otoczenia. Chciałabym przekazać dalej nieco dobra, które do mnie trafiło. Będę startała się aktywnie działać wśród znajomych i namawiać do zaangażowania w wolontariat – to fantastyczna okazja do zdobycia doświadczenia podczas studiów i połączenia go z niesieniem pomocy – uważa Gosia Rdest.

Dzięki współpracy naszej organizacji z Gosią Rdest, chcemy propagować naszą akcję i zachęcić młodzież, w szczególnościci studentów do angażowania się w działania na rzecz dzieci z domów dziecka, rodzin zastępczych oraz najuboższych i wieloproblemowych. Są to dzieci, którym wielokrotnie brakuje w życiu wzorców.  Mają niską samoocenę i często powtarzają błędy swoich rodziców. Jednakże wystarczy by zyskali dobrą, bratnią duszę, przyjaciela, który pokaże im ich skrywane talenty, zdolności, pokaże im ich własną wartość i uwierzy w ich możliwości, a wtedy mogą oni wiele zdziałać i bardzo się rozwinąć. Przez te 13 lat realizacji naszej akcji dostrzegamy, iż jest ona skuteczna, wielu z naszych podopiecznych wychodzi z placówek w których spędziło  swoje dzieciństwo, czy też opuszcza swoje rodziny i odnosi w życiu wiele sukcesów, potrafi o siebie zawalczyć. Często także dostrzegamy, iż wybierając własną drogę idą śladem swoich „aniołów” – wolontariuszy, inspirując się  ich życiem, obranymi kierunkami studiów czy życiem zawodowym. Tu właśnie dostrzegamy element wspólny naszej akcji z postacią Gosi Rdest – mimo, iż jest jeszcze młodą osobą, to jednak odniosła w swoim życiu wiele niesamowitych sukcesów. Może więc stanowić doskonałą inspirację dla naszych podopiecznych, pokazując, że warto walczyć o swoje marzenia, bo w życiu nie ma rzeczy niemożliwych – ważne, żeby w siebie uwierzyć, zawalczyć i nie przestawać marzyć – mówi Norbert Pachel, Prezes Stowarzyszenia „Budujemy Nadzieję”.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze