Gabriela Jilkova za kółkiem Gumperta Apollo

Kilka dni temu na ulicach Monako przyłapano jaskrawo pomarańczowego Gumperta Apollo. Za kierownicą tej piekielnej maszyny siedziała 21-latka startująca w wyścigach samochodowych.

Firma Gumpert została niedawno przejęta przez inwestorów a Hong Kongu, dzięki czemu będzie nadal produkować swoje bezkompromisowe maszyny. Nie dalej jak miesiąc temu w Genewie zaprezentowano model Arrow, który będzie następcą Apollo S, który właśnie został przyłapany przez spotterów w Monako. 

Co ciekawe, za kierownicą tej pomarańczowej maszyny siedziała 21-letnia Gabriela Jilkova, która jest dobrze zapowiadającą się gwiazdą motorsportu. W ostatnich latach ścigała się w Formule Renault 2.0, a także za kierownicą Pragi R1.

Dlatego Gumpert Apollo wyposażony w silnik V8 o pojemności 4,2 litra z podwójnym doładowaniem nie robił na niej większego wrażenia. W zależności od wersji Apollo dysponuje mocą od 650 do 800 KM. 

Egzotyczna maszyna rozpędza się do setki w trzy sekundy, a 200 km/h pojawia się na liczniku po 9,1 sekundy. Auto rozpędza się do 360 km/h. Do tego dźwięk z wydechu jest bardzo rasowy. Posłuchajcie, jak brzmi.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze