Francuska pilotka Cathy Derousseaux z Aleksem Zawadą w FIA ERC Junior

Od zaśnieżonych dróg Łotwy, poprzez północnoirlandzki asfalt, aż do szutrowych tras na Azorach - kalendarz Rajdowych Mistrzostw Europy Juniorów (FIA ERC Junior) na rok 2015 obejmuje całą paletę najtrudniejszych nawierzchni.

Najlepsi kierowcy rajdowi urodzeni nie wcześniej niż w 1988 r. będą mieli okazję sprawdzić się w najbardziej wymagającej lidze młodych talentów w Europie w samochodach kategorii RC4, znanej również jako R2.

Szczególnym wydarzeniem sezonu, oprócz sześciu rajdów w ramach FIA ERC Junior, będzie ADAC Rallye Deutschland, w którym Marijan Griebel odniósł spektakularne zwycięstwo w sierpniu ubiegłego roku. Jego nowym pilotem jest Stefan Clemens. Pilotem Bergkvista w tym sezonie będzie ponownie Szwed Joakim Sjöberg. W mistrzostwach Europy kierowcy fabryczni Opla spotkają dwa inne samochody ADAM R2. Niemiec Julius Tannert i jego luksemburska pilotka Jennifer Thielen wystartują w czterech z sześciu imprez, w tym w Rajdzie Liepāja. Polak Aleks Zawada z francuską pilotką Cathy Derousseaux planują udział we wszystkich zawodach sezonu. Ich samochód został jednak zgłoszony prywatnie, natomiast fabrycznym ADAMem R2 jak zwykle kompetentnie opiekuje się Holzer Motorsport.

ADAC Opel Rallye Junior Team z dwoma samochodami Opel ADAM R2 i kierowcami Marijanem Griebelem i Emilem Bergkvistem jest gotowy do startu.

Konkurencja doskonale zdaje sobie sprawę z ogromnego potencjału 190‑konnego ADAMa R2 — i to nie tylko z powodu znakomitego drugiego miejsca Griebela w ubiegłorocznym Rajdzie Barum w Czechach. Również sam Griebel z optymizmem oczekuje rozpoczęcia sezonu na Łotwie: „Mimo dość wczesnego terminu pierwszego rajdu ADAC Opel Rallye Junior Team jest dobrze przygotowany do drugiego sezonu. Ubiegłoroczne wyniki dowodzą, że mamy szanse stawić czoła rywalom w Rajdowych Mistrzostwach Europy Juniorów. Przez ostatnie miesiące nie tylko doskonaliliśmy ADAMa R2, ale także pracowaliśmy nad sobą jako zespołem”.

Emil Bergkvist, który awansował do ADAC Opel Rallye Junior Team po zwycięstwie w ADAC Opel Rallye Cup 2014, też rwie się do walki: „W ADAC Opel Rallye Cup bardzo wiele się nauczyłem. Podobnie będzie w ERC Junior. Jako Szwed oczywiście czekam zwłaszcza na rajd na Łotwie, mając nadzieję, że nie zabraknie śniegu”.

Kalendarz ADAC Opel Rallye Junior Team na rok 2015

6–8 lutego                  Rajd Liepāja, Liepāja/Łotwa (szuter/lód/śnieg) *

2–4 kwietnia                Rajd Circuit of Ireland, Belfast/Irlandia Północna (asfalt) *

4–6 czerwca                SATA Rallye Açores, Ponta Delgada/Azory/Portugalia (szuter) *

25–27 czerwca             Rajd Geko Ypres, Ypres/Belgia (asfalt) *

17–19 lipca                 Rajd auto24 Estonia, Otepää/Estonia (szuter) *

20–23 sierpnia             ADAC Rallye Deutschland, Trewir (asfalt)

28–30 sierpnia             Barum Czech Rally, Zlín/Czechy (asfalt) *

* Rajd zaliczany do Rajdowych Mistrzostw Europy Juniorów (FIA ERC Junior)

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze