Fotoreportaż z montażu ogrzewania postojowego Webasto – galeria

W punkcie serwisowym, gdzie montowałyśmy nasze ogrzewanie postojowe Webasto do redakcyjnego Renault zrobiłyśmy fotoreportaż, pokazując z bliska urządzenie i miejsca jego instalacji w samochodzie.

Czas montażu ogrzewania to około 1 dnia. Dla użytkownika ważna jest wiedza, że ma:

w komorze silnikowej:
– bezpiecznik przedziału pasażerskiego
– bezpiecznik urządzenia Webasto

przy zespole bezpieczników fabrycznych:
– bezpiecznik sterowania Thermo Call3 Webasto
– bezpiecznik wentylacji

Po odbiorze auta z zamontowanym Webasto trzeba pamiętać, żeby przed opuszczeniem samochodu i wyłączeniem zapłonu ustawić pokrętło (regulator) temperatury wewnątrz pojazdu na maksymalnie ciepłą temperaturę, a kierunek nadmuchu powinien kierować nawiew na szyby i ewentualnie na środek kabiny pasażerskiej.

W przypadku naszego urządzenia Webasto można nim sterować zdalnie za pomocą telefonu komórkowego (lub stacjonarnego z funkcją wybierania tonowego). Możliwy jest wybór czasu działania układu ogrzewania / wentylacji, a także zaprogramowanie momentu uruchomienia systemu w ciągu najbliższej doby. Do korzystania z takiej możliwości jest potrzebna karta SIM, przy czym należy pamiętać, że przy uruchamianiu modułu telefonicznego w aucie wszystkie dane zapisane na karcie SIM zostaną usunięte (dlatego należy kupić nową kartę).

Zaleca się, żeby zapobiec rozładowaniu akumulatora, ustawić czas grzania równy czasowi jazdy po nagrzaniu pojazdu. W przypadku czasu jazdy około 30 minut, ustawić grzanie również na 30 minut.

Moduł telefoniczny jest fabrycznie ustawiony na 60 minut grzania, ale można go ustawiać w zakresie od 1 do 999 minut. Możliwy jest też tryb stałego grzania (tryb ciągły).

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze