Ford Focus RS kontra rajdowe Subaru

Najmocniejsza odsłona Forda Focusa zbiera same pozytywne recenzje. Dlatego dwóch Amerykanów postanowiło zestawić zupełnie cywilny model RS z pełnoprawną rajdówką. Który model wypadł lepiej?

Najnowszy Focus RS skrywa pod maską silnik o mocy 350 KM oraz napęd przekazywany na wszystkie koła. Jedną z ciekawostek jest system pozwalający na kontrolowane driftowanie, co może dostarczyć sporo zabawy nie tylko zimą. 

Właściciel rajdowej szkoły jazdy O`Neill Rally School w Dalton postanowił zmierzyć najnowsze dzieło Forda z prawdziwym klasykiem. Naprzeciw stanęło Subaru Impreza STI w specyfikacji rajdowej. 

Ten konkretny egzemplarz Forda Focusa to praktycznie seryjna wersja. Auto wyposażono w zmniejszone felgi w rozmiarze 15-cali, mniejszy układ hamulcowy z odłączonym systemem ABS. Poza tym auto jest wyposażone we wszystkie dodatki, w tym radio. 

Mimo całkiem sporej masy (ok. 1,5 tony), Focus bardzo sprawnie radził sobie na odcinku specjalnym, nie odstając przy tym Subaru. Zobaczcie gorącego hatchbacka w akcji.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze