Edyta Klim

FIM Women in Motorcycling Award 2019 – kto wygrał?

Nagroda FIM Women in Motorcycling Award jest przyznawana osobom, grupom lub organizacjom, które wniosły szczególny wkład w szerzenie motocyklowej pasji wśród kobiet.

1 grudnia odbyła się gala Międzynarodowej Federacji Motocyklowej FIM, która tradycyjnie kończy sezon. To tutaj spotykają się mistrzowie sportów motorowych, ale także jest to okazja do przyznania specjalnego wyróżnienia w kategorii kobiecej.

Nagroda FIM Women in Motorcycling Award jest przyznawana osobom, grupom lub organizacjom, które wniosły szczególny wkład w szerzenie motocyklowej pasji wśród kobiet. Taka działalność powinna polegać na prowadzeniu projektów/inicjatyw o szerokim zasięgu, które mają na celu poprawę uczestnictwa kobiet we wszystkich aktywnościach związanych z motocyklami. Mogą to być cele sportowe lub nie, jednak zgodne z programem FIM Advancing Women in Motorcycling.

 

Kandydatury 2019 to:

Australian Women in Motorcycling – Australia

https://www.ma.org.au/competition/women-in-motorcycling/

Organizacja wspiera i zachęca kobiecą społeczność ze wszystkich dyscyplin na poziomie krajowym. Grupa stara się pomagać, rozwijać umiejętności i wspierać wszystkie kobiety, które należą do grupy Motorcycling Australia (ok. 1000 kobiet).

Biking Queens: Ride for Women´s Pride – India

https://www.facebook.com/pg/BikingQueensSurat/posts/

Organizacja ma na celu wzmocnienie pozycji kobiet i udowodnienie światu, że kobiety mogą nie tylko jeździć na motocyklach, ale mogą to robić w najtrudniejszych warunkach terenowych i pogodowych. Projekt, którego celem jest inspirowanie kobiet we wszystkich dziedzinach życia, objął wiele długodystansowych przejażdżek np. od Indii do Singapuru i Londynu.

East Coast Female Riders – Australia

https://www.facebook.com/groups/eastcoastfemaleriders/

Ta grupa koncentruje się na wzmocnieniu pozycji i integracji w społeczności motocyklowej – łącząc jeźdźców bez względu na wiek, płeć lub pochodzenie etniczne. ECFR oferuje wsparcie i czaty grupowe dla prawie dwóch tysięcy członków, z moderatorami w różnych obszarach w całej Australii. Oferuje wskazówki dotyczące przejażdżek grupowych, lekcje jeden na jednego, zniżki na sprzęt itp.

MissBiker – Włochy

https://www.missbiker.com

To projekt społecznościowy stworzony w 2014 roku, aby pomóc rozwiązywać niektóre z problemów motocyklistek we Włoszech. Tutaj można uzyskać informacje o kobiecej odzieży motocyklowej i motocyklach, sprawdzonych przez kobiety. Grupa pomaga kobietom łączyć się i organizować wspólne przejażdżki po okolicy oraz zapewnia wsparcie za pośrednictwem stale rosnącej listy partnerów handlowych (takich jak mechanicy, sklepy motocyklowe i hotele).

 One make race for women in Circuit Racing – Indie

To krajowy projekt wyścigu o mistrzostwo kobiet z całych Indii, w którym wzięły już udział 84 motocyklistki. Najbardziej znane z nich to: Aishwarya Pissay (2019 FIM BAJAS World Cup in the Women’s Category), Ann Jenifer, Rehana Bee i Kalyani Potekar (Asia Cup Road Racing series).

Sheemotos – USA 

https://sheemotos.com

Sheemotos to klub motocyklistek w USA, które są zaangażowane we wspólne wspieranie się, szczególnie w sytuacji, gdy powrót do pasji motocyklowej jest trudny (np. ze względów zdrowotnych, finansowych). Organizacja promuje bezpieczeństwo i ma zaawansowane zasoby szkoleniowe, gromadzi także fundusze na sponsorowanie stypendiów.

Stacey Heaney Racing – Australia

https://www.facebook.com/staceyheaneyracing/

Stacey Heaney to motocyklistka z dwudziestoletnim doświadczeniem w wyścigach szosowych, długodystansowych i w motocrossie. Poprzez rolę trenera oraz podczas wyścigów, zawodów i spotkań tylko dla kobiet – Stacey utworzyła grupę motocyklistek, które rozmawiają, wspierają się i spotykają oraz przygotowują i naprawiają wspólnie motocykle.

Yakhnich Motorsports Athletes – Rosja

https://www.facebook.com/yakhnichteam/

Program Yakhnich Motorsport Athlete ma na celu promocję sportów motorowych w Rosji i wspieranie sportowców na poziomie krajowym i międzynarodowym. Na jego czele stoi Nataliya Lyubimova – dwukrotna mistrzyni wyścigów torowych w Rosji, która łączy zawodników z różnych dyscyplin. Oferuje wsparcie finansowe, a także zapewniania szkolenia i rehabilitację w profesjonalnej bazie sportowej, jednocześnie prowadząc działania promocyjne we wszystkich obszarach mediów.

Podczas uroczystej gali w Monaco ogłoszono, że nagrodę FIM Women in Motorcycling Award 2019 otrzymuje włoska społeczność MissBiker. Nagrodę osobiście odebrała założycielka Lisa Liz Cavalli. Ta aktywna platforma internetowa ma ponad 6000 członków i wnosi realny wkład w szerzenie motocyklowej pasji wśród kobiet.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze