Fiat inwestuje w polską fabrykę

Koncern FCA potwierdził doniesienia na temat inwestycji w fabryce w Bielsku-Białej. Producent samochodów zainwestuje ponad 250 mln euro w polski zakład.

Dziennik „Rzeczpospolita” potwierdza plotki na temat inwestycji koncernu Fiat Chrysler Automobiles w produkcję silników w fabryce w Bielsku-Białej. Amerykańsko-włoski koncern zamierza montować w polskiej fabryce nowy, trzycylindrowy silnik o pojemności litra. W niedalekiej przyszłości produkcja wzbogaci się także o jednostkę czterocylindrową o pojemności 1,3 litra. Oba silniki należą do nowej, globalnej rodziny jednostek o nazwie FireFly. 

Małe, ale mocne silniki z koncernu FCA charakteryzują się wysokim momentem obrotowym, niskim zużyciem paliwa oraz ograniczoną emisją CO2. Przez następne lata koncern zamierza rozwijać i unowocześniać gamę tych jednostek. 

W ramach inwestycji zostanie zmodernizowana linia produkcyjna fabryki w Bielsku-Białej, co pozwoli na dostosowanie jej do najnowszych technologii oraz know-how Grupy FCA. Na obecną chwilę fabryka znajdująca się na Podbeskidziu produkuje silnik wysokoprężny MultiJet  o pojemności 1,4 litra oraz dwucylindrowy silnik TwinAir. Obie jednostki zostały docenione w plebiscycie „International Engine of the Year”.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze