Ferrari rusza z własną serią e-sportową

31 lipca 2020
Ferrari uruchomia własne mistrzostwa e-sportowe, których zwycięzca ma szansę dołączyć do ich akademii kierowców sim racingowych.
Loading module...

Nowa seria Ferrari Hublot Esports przeznaczona jest zarówno dla amatorów, jak i profesjonalnych sim racerów. Seria będzie korzystać z platformy Assetto Corsa.

Na jesień tego roku zaplanowano serię wydarzeń z kierowcami korzystającymi z wirtualnej wersji ekskluzywnego Ferrari 488 Challenge Evo.

Przeczytaj też: Ferrari nie wygra wyścigu przed sezonem 2022. Czy to upadek legendy?

Każdy obywatel Europy w wieku powyżej 18 lat może wziąć udział w konkursie amatorskim. Rejestracja rozpocznie się w sierpniu, a pierwsze rundy kwalifikacyjne rozpoczną się we wrześniu.

Czołowi zawodnicy z tego etapu zostaną zakwalifikowani do następnych rund w październiku, gdzie odbędzie się seria imprez, w których wezmą udział zawodowi kierowcy zaproszeni przez Ferrari; w tym Charles Leclerc, który będzie doradzać zawodnikom w miarę ich postępów w serii.

Finały odbędą się w listopadzie, a zwycięzca klasyfikacji generalnej będzie mieć szansę dołączenia do zespołu Ferrari Driver Academy Hublot Esports w 2021 rok.

Szczegóły wydarzenia i rejestracja dla osób zainteresowanych udziałem znajdują się TUTAJ.

Przeczytaj też: Miejsce, gdzie w żyłach płynie nam benzyna, a nie krew... czyli czemu każdy motomaniak powinien odwiedzić Maranello

Loading module...

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!