Katarzyna Frendl

Feline One – ekskluzywny naked za 1000000 złotych

Zgadza się, milion złotych. Niecodziennie jesteśmy świadkami tak śmiałych pomysłów, jak prezentacja motocykla wartego 280 tys. dolarów!

Mieliśmy okazję poznać już kilka nowości na sezon 2015, które zaskakują niską masą, ilością elektroniki i koni mechanicznych w jednostkach napędowych. Czym zabłyśnie Feline One, którego produkcja ma ruszyć na początku 2016 roku?

Zacznijmy od początku. Twórcą całego zamieszania jest, Yacouba Galle, francuski projektant związany mocno z branżą motocyklową, który ponad 15 lat temu stworzył prototyp Kawasaki ZXR-750 Cafe Racer, przez kolejne lata pracował jako dziennikarz, wziął też udział w wyścigu 24-godzinnym Le Mans. Wartym uwagi wydarzeniem w jego karierze, było opracowanie modelu MV Agusta Bestiale. Natomiast od niedawna pracuje nad motocyklem Feline One.

Charakteryzujący się wyjątkowym wyglądem Feline One to przede wszystkim 3-cylindrowy silnik o pojemności 801 cm3 o mocy 170 KM. Użyta w jednośladzie tytanowa rama oraz elementy z włókna węglowego (wydech, wahacz, część przedniego zawieszenia) i aluminium pozwoliły uzyskać imponującą mase pojazdu na poziomie 155 kilogramów (na sucho). Wszystkie części zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów, produkowanych przez najlepszych ekspertów oraz zostały przetestowane podczas czteroletnich badań technologicznych. Motocykl wyróżniają również nowoczesne zegary oraz takie bajery jak wskaźnik temperatury opon.

Yacoube Galle podkreśla, że w Feline One najważniejsze jest połączenie zaawansowanych technologii z niepowtarzalnym wyglądem. Przekonamy się jednak czy to wystarczy, by sprzedać 50 motocykli, które zaplanowano wyprodukować – każdy egzemplarz został wyceniony na 280 000 dolarów.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze