Erika Detota w czołówce 2013 Atlantic Rally Cup

Erika Detota oraz Mary Warren 23 września wygrały Atalantic Rally Cup w Harrisville w stanie Nowy Jork w USA. W klasyfikacji ogólnej zajmują szóste miejsce a w swojej klasie plasują się na drugiej pozycji.

Prawie czterdzieści aut wzięło udział w imprezie rozgrywającej się w hrabstwie St. Lawrence w północnej części stanu Nowy Jork. Zespół Detota – Warren potrzebowały jedynie utrzymać swoją pozycję w klasie pojazdów o napędzie na jedną ośkę, ale ostatecznie stanęły na podium z takim samym wynikiem jak team, który jest ich bezpośrednim rywalem w tym sezonie. Duet Detota – Warren również zagwarantował sobie udział w przyszłorocznym sezonie kompletując ponad pięćdziesiąt punktów, czyli więcej niż zwycięski zespół z klasy pojazdów o napędzie na obie osie.

W sobotę odbyły się przejazdy odcinkami specjalnymi w okolicach miasta Croghan, również w stanie Nowy Jork. Zespoły wystartowały w deszczu i jakość odcinków pogarszała się z minuty na minutę. Warunki atmosferyczne i względy bezpieczeństwa spowodowały, że organizatorzy skasowali trzy finałowe odcinki sobotniej rywalizacji.

Warunki pogodowe i drogowe poprawiły się w niedzielę. Drugiego dnia rajdu odcinki specjalne miały wciąż sporo niespodzianek takich jak nierówności i ostre zakręty, ale dla zespoły Eriki było to po prostu kolejne ekscytujące wyzwanie. Po drugim dniu rajdu Detota osiągnęła szóste miejsce w generalce i drugie w swojej klasie.

– To był ciężki rajd, zwłaszcza pierwszego dnia. Rozkapryszona pogoda sprawiła, że drogi stały się bardzo grząskie i tak naprawdę, aby dojechać do mety, musiałyśmy ustalić sobie tempo jazdy w tych warunkach – skomentowała sobotnią rywalizację Erika. – W niedzielę było już o niebo lepiej. Miałyśmy zdecydowanie więcej frajdy z jazdy i podciągnęłyśmy prędkość jazdy. W trzech rajdach trzy razy byłyśmy na podium a raz zwyciężyłyśmy. Do był dla nas sezon pełen sukcesów.

– Jestem bardzo dumna z tego, że obie z Eriką jechałyśmy po prostu mądrze. Wiedziałyśmy, gdzie mamy się znaleźć, a z powodu warunków atmosferycznych, jakie panowały w sobotę, wiedziałyśmy, że nie ma po co cisnąć. Taka jazda poprowadziła nas prosto na podium – powiedziała Marry Warren. – To był dla nas wspaniały rok, razem bardzo wiele się nauczyłyśmy. Jestem szczęśliwa, że mogę jeździć z Eriką w jednym teamie. Obie mamy nadzieję, że nasi sponsorzy będą nas wspierać w sezonie 2014.

Erika Detota jedzie po wygraną.
fot. Jason Clanton

 

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze