Elektryczny Opel Movano zadebiutuje w 2021 roku!

Opel kontynuuje swoją ofensywę elektryfikacyjną. Podczas dzisiejszej konferencji SHIFT Mobility Conference w Berlinie, dyrektor generalny Opla Michael Lohscheller ogłosił, że już w przyszłym roku firma wprowadzi na rynek elektryczną wersję furgona Movano.

W związku z tym już od 2021 roku będziemy oferować elektryczną wersję każdego pojazdu z naszej gamy lekkich pojazdów użytkowych, powiedział Lohscheller. W przyszłym roku u dealerów marki dostępna będzie również zelektryfikowana wersja Opla Combo. A nowy Opel Vivaro-e zostanie dostarczony do pierwszych klientów już w przyszłym miesiącu. Elektryfikacja jest szczególnie ważna w segmencie lekkich pojazdów użytkowych, powiedział Lohscheller. Czy to jako pojazd dostawczy na ostatnią milę, czy też do użytku rzemieślniczego: dzięki Combo, Vivaro i Movano oferujemy naszym klientom możliwość bezemisyjnej jazdy w centrach miast w licznych indywidualnych wariantach.

Już pod koniec 2019 roku marka spod znaku błyskawicy zmniejszyła średnią emisję CO2 o 20 gramów w porównaniu z końcem 2018 roku. Ponadto, w pierwszej połowie 2020 roku Oplowi udało się zmniejszyć emisję CO2 swoich pojazdów w Niemczech o 13,5 procent w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku – co stanowi największą redukcję spośród wszystkich producentów mających co najmniej dwuprocentowy udział w rynku.

Zapowiedź elektrycznego Movano to kolejny krok Opla w kierunku elektrycznej mobilności i redukcji emisji CO2. Wraz z Groupe PSA i Totalem, poprzez swoją spółkę zależną Saft, Opel podpisał umowę o utworzeniu wspólnego przedsiębiorstwa „Automotive Cells Company”.

Dzięki temu partnerstwu, tworzony jest światowej klasy podmiot zajmujący się rozwojem i produkcją wysokowydajnych akumulatorów dla przemysłu motoryzacyjnego od 2023 roku. Centrum badawczo-rozwojowe w Bordeaux i zakład pilotażowy w Nersac (Francja) rozpoczęły już prace nad rozwojem nowych wysokowydajnych technologii litowo-jonowych. Pod koniec tej fazy badawczo-rozwojowej planuje się uruchomienie produkcji w dwóch „gigafabrykach”, w Douvrin (Francja) i Kaiserslautern (Niemcy).  

Ponadto, producent samochodów z Rüsselsheim zainstalował już 350 punktów ładowania dla swojej rosnącej floty pojazdów elektrycznych w swoim rodzinnym mieście.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze