Ekaterina Stratieva przesiada się do Subaru

Podczas zbliżającego się Rajdu Liepāja, będącego drugą rundą mistrzostw Europy, Ekaterina Stratieva i Carmen Poenaru pierwszy raz wystąpią w czteronapędowej rajdówce.

Ekaterina Stratieva nie poddaje się i mimo braku sponsorów wystartowała w pierwszej rundzie ERC (Jännerrallye). Cały rajd ukończyła na 4 oponach (z 16 możliwych do wykorzystania wg. przepisów):

– Chciałam przekroczyć linię mety i czegoś się nauczyć. Wiem, ze mój poziom jazdy nie był wystarczający do warunków, bo nie mam doświadczenia w rajdach zimowych, ani budżetu na odpowiednie opony z kolcami. Ale to dobry trening, poprawiający wyczucie samochodu – mówiła Ekaterina.

Ekaterina Stratieva i Carmen Poenaru
[autor zdjęcia]

Jednak później nadeszły, już optymistyczne wieści, że bułgarska zawodniczka zrobi spory krok w karierze i przesiądzie się do Subaru Imprezy. Wcześniej prowadziła jedynie przednionapędówki, więc jest to dla niej zupełnie nowe doświadczenie:

– Na testach w Rumunii przejechałam 40 kilometrów i odczucia były dziwne, bo wszystko jest tu dla mnie nowością. Pierwsze kilometry pokonywałam po ciemku, we mgle i w błocie, a potem w deszczu. Muszę myśleć, jak hamować i kiedy zmienić bieg, a kiedy zostać na wyższym. Zaczynamy od zera, ale jest to bardzo ekscytujące, bo to nowa karta w mojej rajdowej karierze – mówi Ekaterina.

Zawodniczki są szkolone pod okiem lidera Napoca Rally Academy- Marka Tempestini. To on dostarcza Subaru Imprezę STI R4 dla Ekateriny, a kolejną wystartuje jego syn. Główną rywalką Ekateriny może zostać ukraińska modelka Inessa Tushkanova, która postanowiła wrócić do startów w ERC, a ma większe doświadczenie w jeździe czteronapędówką.

[opis fotki]
fot. z profilu Facebook zawodniczki

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze