Easy rider po USA – Ania Jackowska na półmetku wyprawy

Ania Jackowska, która od 10 sierpnia przemierza Stany Zjednoczone dotarła do Death Valley. Przejechałado tej pory blisko 4000 kilometrów w ramach autorskiego projektu „Nie tylko road 66, czyli easy rider po USA", który jest częścią cyklu „Jedna kobieta, jeden motocykl wiele kultur".

Przed wjazdem do parku narodowego.
fot. z archiwum Anny Jackowskiej

„Czy ta droga dokądś prowadzi? Tak do temperatury 117F. Death Valley przejechana bez strat w ludziach. Ostatnie 60 mil to pogoń za zachodzącym słońcem, aby nie zaszło. Zaszło. I stała się ciemność i wokół pustka. Aj, takiej pustki, w takiej ciemności jeszcze nie przerabiałam. Kolejne granice przekroczone. I nie chodzi mi wcale o to, że na chwilę z Newady, wróciłam do Californii, aby pójść spać w Newadzie:) Wyjątkowy dzień” -opisuje Ania swoje wrażenia.

Podróż Ain zaczęła się i zakończy w Los Angeles, a towarzyszy jej niezmiennie BMW 650 GS.  To kolejna wyprawa Ani Jackowskiej. Wcześniej motocyklistka podróżowała po Maroko (2008), Syrii (2009) i Bałkanach(2010). Z tej ostatniej niebawem, już w październiku, ukaże się druga książka Ani.

fot. z archiwum Anny Jackowskiej
fot. z archiwum Anny Jackowskiej

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Jazda w upale potrafi dac popalic.. Jade wlasnie przez poludnie Francji i tegoroczne wysokie temperatury w polowie wrzesnia mnie zaskoczyly 🙂

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

czytałem bloga i śledzę dzień po dniu .Powodzenia Anno.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze