Dyskotekowy Lexus IS

Takiego auta jeszcze nie było! Lexus przygotował specjalną wersję modelu LS. Samochód został pokryty 41 999 diod LED. Czy specjalna wersja trafi do sprzedaży?

Świecący samochód jest elementem współpracy pomiędzy japońską marką a kanałem Vevo, który przygotował nowy teledysk brytyjskiej wokalistki Dua Lipa. Dlatego nie trafi do sprzedaży, ale będziemy mogli zobaczyć go w specjalnej wersji piosenki „Be the one”.

Diody pokrywające karoserię samochodu nałożono ręcznie. Gdyby ułożyć je w jednej linii, to osiągnęłyby długość ponad 800 metrów. Samochód oferuje trzy tryby pracy świateł. Pierwszy to „Attract”, który wyświetla zapętloną grafikę podkreślającą linie modelu IS. W trybie „Music Viz” tysiące LED-ów współgra z muzyką, a w trzecim „Gesture” możemy kontrolować animacje za pomocą ruchów ręki. Jest to możliwe, dzięki połączeniu systemu z konsolą do gier.

To już kolejny nietypowy projekt związany z Lexusem IS. Kilka miesięcy temu zespół składający się z pięciu osób zaprojektował i zbudował samochód wycięty z 1700 warstw płaskich tektur o grubości 1 cm, połączonych klejem na bazie wody.

Najnowsze

Volkswagen jednak wróci do WRC?

Tydzień temu żegnaliśmy Volkswagena w świecie rajdów. Jednak niewykluczone, że kibice będą mogli zobaczyć w przyszłym sezonie model Polo WRC na odcinkach specjalnych. Czyżby władze niemieckiego koncernu zmieniły zdanie?

Jeszcze kilka dni temu szefowie ekipy odpowiedzialnej za motorsport w Volkswagenie twierdzili, że wycofują się całkowicie ze świata rajdów. Teraz okazało się, że nadal trwają prace na uzyskaniem homologacji dla samochodu rajdowego. To wszystko z myślą o prywatnych ekipach.

Takie doniesienia potwierdził członek zarządu ds. rozwoju, Frank Welsch. W rozmowie z zagranicznymi dziennikarzami poinformował, że wiele prywatnych zespołów pyta o samochód. Decyzja o tym, czy polo WRC zostanie udostępnione jeszcze nie zapadła, ale samochód jest już gotowy w 99 procentach. To z kolei pozwala przypuszczać, że po uzyskaniu homologacji ekipa Volkswagena zmieni zdanie. 

Tym bardziej, że prace rozwojowe nad samochodem pochłonęły spory budżet, a Volkswagen w obliczu afery Dieselgate musi się liczyć z każdym wydanym eurocentem. W przypadku wystawienia na sprzedaż rajdówki, koncern mógłby w jakimś stopniu zredukować poniesione koszty.

Zatem niewykluczone, że mistrzowski samochód pojawi się na trasach w przyszłym sezonie, gdzie będzie rywalizował z rajdówkami Citroena, Forda, Toyoty i Hyundaia.

Najnowsze

Rekordowo drogie LaFerrari na szczytny cel

Miało powstać tylko 499 egzemplarzy, ale Ferrari zadecydowało o budowie jeszcze jednego, nadprogramowego. Samochód zlicytowano na aukcji w celach charytatywnych, a kwota przerosła wszelkie oczekiwania.

Kilka miesięcy temu we Włoszech miało miejsce trzęsienie ziemi, które pochłonęło kilkaset ofiar. Dlatego szef Ferrari, Sergio Marchionne postanowił wspomóc ofiary kataklizmu i ogłosił produkcję jeszcze jednego egzemplarza limitowanego LaFerrari. 

Egzemplarz LaFerrari z numerem 500 trafił pod młotek podczas imprezy Ferrari Mondiali. Samochód wyróżnia się od pozostałych modeli emblematem z flagą Włoch umieszczonym na „nosie” oraz pamiątkową tabliczką w kabinie.

Licytację poprowadził znany dom aukcyjny Sotheby`s, a dochody trafią na konto organizacji National Italian American Foundation’s Earthquake Relief Fund. 

Po 10 minutowej batalii wylicytowano rekordową kwotę 7 mln dolarów. To aż o 1,8 mln dolarów więcej niż w przypadku egzemplarza z numerem 499. W ten sposób egzemplarz wylicytowany w ostatni weekend jest nie tylko najdroższym LaFerrari w historii, ale także najdroższym samochodem sprzedanym na aukcji w XXI wieku.

Przy okazji dom aukcyjny wystawił inne pamiątki wystawione przez Ferrari, które zasiliły budżet wspierający fundację. Za kwotę 36 tys. dolarów sprzedano m.in. dwa kombinezony Scuderia Ferrari F1 podpisane przez Kimiego Raikkonena i Sebastiana Vettela.

Najnowsze

Apple pracuje nad pierwszym samochodem

Koncern Apple jest podejrzewany od kilkunastu miesięcy o prace nad samochodem autonomicznym. Jednak informatyczny gigant co chwilę dementuje te doniesienia. Kilka dni temu znów pojawiły się kolejne spekulacje.

Przedstawiciele firmy z Cupertino do tej pory zaprzeczali lub milczeli w kwestii autonomicznego samochodu. Jednak kilka dni temu Apple wysłało oficjalne pismo do agencji NHTSA, wzywając do intensyfikacji prac nad kwestiami legislacyjnymi odnośnie takich rozwiązań.

Apple przygotowało pięciostronicowy list zaadresowany do rządowej agencji bezpieczeństwa drogowego. Firma zadeklarowała, że prowadzi bardzo zaawansowane prace związane z technologia samochodów autonomicznych współpracując w tej kwestii z koncernami motoryzacyjnymi. 

Agencja NHTSA przedstawiła niedawno projekt przepisów odnoszących się do samochodów autonomicznych, ale Apple chce żeby zastosowano mniej rygorystyczne przepisy dotyczące testowania takich aut. Chodzi między innymi o możliwość wprowadzania zmian w projektach bez konieczności szczegółowego informowania o tym. Władze firmy apelują, żeby nowi i dotychczasowi producenci samochodów byli traktowani równo.

O samochodzie od Apple mówi się już od jakiegoś czasu, ale firma nadal nie zdradza szczegółów. Medialne doniesienia o projekcie Titan mówią o tysiącu zatrudnionych pracowników, w tym wielu specjalistów od motoryzacji i sztucznej inteligencji.

Amerykańskie media podejrzewają, że Apple zaprezentuje swoje osiągnięcia dopiero pod koniec przyszłego roku. Pierwszy samochód ma być konkurentem dla produktów Tesli.

Najnowsze

Edyta Klim

Moto Mikołaje 10 grudnia we Wrocławiu!

10.12.2016 w wielu miastach Polski będzie już po Mikołajkach, a we Wrocławiu dopiero się odbędzie motocyklowa - Wielka Parada Moto Mikołajów.

Impreza organizowana jest przez fundację Moto Dolls przy współudziale ponad półtysięcznej rzeszy wrocławskich i dolnośląskich motocyklistów. W założeniu akcja ta ma w szczytnym, mikołajowym celu zjednoczyć całe wrocławskie środowisko motocyklowe. Jest to dzień, w którym dzieci i ich dobro staje ponad wszelkimi podziałami. 

Głównymi Sponsorami tegorocznej edycji wrocławskiej Moto Mikołajów 2016 są BMW Team Motorrad z Długołęki oraz Santander Consumer Bank. W ramach działań charytatywnych za środki sponsorów zostały zakupione koszulki tzw. cegiełki, z których sprzedaży cały dochód zostanie przeznaczony na paczki dla dzieci ze Stowarzyszenia Świetlic Środowiskowych we Wrocławiu „Partnerstwo Świetlic”.

Koszulki w kolorze białym BMW oraz czerwone Santander można zakupić na stronie fanpage fb: 
https://www.facebook.com/motomikolajwroclaw/
a stacjonarnie w Moto-Klan lub w trakcie wydarzenia. 

Moto Mikołaje spotykają się około 10:30 na parkingu wrocławskiego stadionu.  W trakcie formowania Parady Moto Mikołajów odbędą się konkursy zorganizowane przez BMW Motorrad Team z Długołęki,  między innymi z wiedzy na temat marki BMW (podpowiedzi na stronie dealera)  oraz na najbardziej kreatywnie przystrojony motocykl dla Świętego Mikolaja. Główną nagrodą w konkursie jest możliwość korzystania z zatankowanego motocykla lub samochodu BMW przez cały weekend.  Będą również pokazy Motopomocnych oraz Santa Claus Show – pokaz stuntu w wykonaniu Marcina Mochu Mosiek – mochufreestyle, sponsorowany przez Salon Modeka we Wrocławiu, ul. Gajowicka. 

Przy wsparciu Urzędu Miasta Wrocławia i Policji Wydziału Ruchu Drogowego oraz wolontariuszy parada wyruszy ulicami miasta o godzinie 12:00 spod Stadionu Miejskiego al. Śląska 1 i przybędzie pod kościół Marii Magdaleny, gdzie czekać na Mikołajów będą dzieci z  Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży (w ramach akcji Prezentowa Stacja Mikołajów 2016 „Partnerstwo Świetlic”). Najmłodsi uczestnicy imprezy przygotują z tej okazji interaktywny program rozrywkowy. Wręczone zostaną prezenty i paczki dla 15 świetlic środowiskowych, a wszystko oczywiście wg napisanych i wysłanych wcześniej listów do Mikolaja. Na miejscu na zmarzniętych motocyklistów oczekiwać będzie ciepły posiłek przygotowany przez Steak Hause Jacek Kempa oraz specjalne menu w pobliskiej motocyklowej restauracji Chopper Bar.  Ponadto pośród wszystkich dzieci, które przybędą na to wydarzenie rozdawane będą słodycze i owoce. 

Już od ostatnich paru tygodni na portalach społecznościowych i portalach aukcyjnych można brać udział w licytacjach, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie podopiecznych fundacji „ Moto Dolls”. Przedmioty biorące udział w licytacjach przekazane zostały przez wrocławskie sklepy motocyklowe i nie tylko. Dostepne gadżety zostaly ufundowane przez m. in. przez BMW Motorrad Team Wrocław/ Długołęka, Appaloosa Harley Davidson. Wylicytowac można także przelot lekkim samolotem nad miastem jako propozycja prezentu dla najbliższych, a kwotę za zakup przeznaczyć na cele charytatywne. 

O godzinie 15:00 (w ramach już nieformalnego przejazdu) Moto Mikolaje planują odwiedzić także Przylądek Nadziei we Wrocławiu, gdzie jak co roku na pozytywną energię wrocławskich motocyklistów czekają z niecierpliwością dzieci – podopieczni placówki.  

Zapraszamy 10 grudnia 2016! Na Paradę Moto Mikołajów czeka cały Wrocław, niezliczona ilość  dzieci i dorosłych, z uśmiechem ich pozdrawiających oraz setki odwiedzających w centrum miasta na ul. Szewskiej. 

Najnowsze