Dwie załogi kobiece w Rajdzie Świętego Krzysztofa

W niedzielę 24 czerwca Automobilklub Polski organizuję KJS „Rajd Świętego Krzysztofa”. Baza mieścić się będzie na byłym lotnisku w Nowym Mieście nad Pilicą. Motocaina patronuje temu wydarzeniu.

fot. materiały prasowe

Wśród pierwszych zgłoszeń na „Rajd Św. Krzysztofa” do Automobilklubu Polski wpłynęły dwa zgłoszenia załóg kobiecych.

Dzielne Panie chętne do walki z mężczyznami w klasie 3 to reprezentantki A. Rzemieślnik: Małgorzata Piasecka, startująca pod patronatem Motocaina.pl oraz Sylwia Lesner. Ich rajdową bronią będzie Peugeot 106. Natomiast w klasie 4 wystartują Hondą Prelude: Ewa Zielińska z Aldoną Sibiga.

Na liście zgłoszeń pojawiły się też auta znane z klasy Legend Rajdu Barbórka, replika rajdowego Poloneza Adama Dowgirda z Olsztyna czy Ford Escort RS Marcina Grzelewskiego Z A. Polski. Do Nowego Miasta warto się wybrać aby zobaczyć wielu innych zawodników startujących ciekawymi samochodami.

Rano przewidziany jest odbiór dokumentów i badanie kontrolne, potem zapoznanie z próbami, a o godz. 11.00 nastąpi start pierwszej załogi. Pierwsza próba to 2.26  km jazdy po wąskich asfaltowo-betonowych alejkach, przypomina mini-OS. Dwie następne – o podobnym charakterze – są krótsze: liczą sobie po 1,5 km. Po każdej sekcji załogi zjeżdżać będą do parku serwisowego na ponad godzinną przerwę.

Łączna długość prób to 15 km na trasie długości 20 km. W parku serwisowym catering zapewnia „Karczma u Pilarskich” z Piaseczna. Wyniki zawodów i rozdanie nagród nastąpią po godzinie 17.

Nagrodę główną, kask rajdowy, ufundował partner imprezy: sklep internetowy „Rajdysamochodowe.com.pl”, mieszczący się w Warszawie przy ul. Nocznickiego 31A i mający (od ręki) dostępne akcesoria do sportów motorowych: firm Sparco i OMP  (kaski,  rękawiczki, kombinezony, fotele, pasy i inne).

Nad startem załóg kobiecych biorących udział w rajdzie czuwał będzie portal internetowy Motocaina.pl.

Wzorem Rajdu Barbórka zaproszeni zostaną do startu w klasie „Gość-Legendy” byli zawodnicy, a w klasie „Gość – classicauto”: posiadacze dawnych rajdówek.

Dla załóg, które nie lubią wczesnego wstawania, przewidziano alternatywny odbiór dokumentów i BK – w sobotę o godzinie 18.

Na stronie internetowej Automobilklubu Polski www.automobilklubpolski.pl regulamin rajdu, mapki prób oraz bilbord z prób.

Wszystkich chętnych lubiących szybką jazdę samochodem zapraszamy do startu! Zapraszamy też rodziny zawodników oraz kibiców, ponieważ z parku serwisowego można oglądać startujące załogi.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze