Katarzyna Frendl

Driftująca minivanem mama z dziećmi na pokładzie? Film – Momkhana Famous Footwear

Pamiętacie Kena Blocka i jego szaleńczą Gymkhanę? A teraz wyobraźcie sobie w tej roli matkę, przewożącą minivanem dwójkę dzieci na tylnych siedzeniach, które ledwo mogą utrzymać swoje gry i wiszą na pasach przy gwałtownym hamowaniu... Rażąca głupota? Nie! To wybitnie dobra reklama!

Wreszcie jest! Świetna reklama sklepu obuwniczego Famous Footwear (sieciówka), a de facto sportowych butów Nike. Ale jaka to reklama! Wszystko zaczyna się niewinnie – typowa mamusia podjeżdża minivanem po dzieci pod szkołę. Dzieci zasiadają wygodnie z tyłu, zapinają pasy, auto delikatnie rusza i po chwili zatrzymuje się na czerwonym świetle. Grzecznie przepuszczane są inne dzieci na pasach, jeszcze krótkie oczekiwanie na zielone światło, w trakcie którego wszyscy pasażerowie samochodu zakładają kaski i… Spalone gumy na starcie spod świateł zapowiadają niezłą jazdę! Sami zobaczcie!

#t

W roli głównej Momkhana Famous Footwear wystąpiło oczywiście niesamowite auto – to Toyota Sienna z silnikiem (pochodzącym z koncernu GM, najbardziej znanym z Corvetty: LS3 z aluminionym blokiem) o mocy 550 KM. Auto jest poddane mocnym modyfikacjom, łącznie z napędem, który – przeciwnie do większości minivanów – zostaje tu przenoszony na tylną oś.

Za kierownicą zobaczyliśmy Shaunę Duggins – tzw. stuntwoman, czyli aktorkę – kaskaderkę, najbardziej znaną z wyczynu Jeri Ryan w „Star Trek: Voyager”. Była dublerką m.in. aktorek: Cameron Diaz, Charlize Theron, czy Gwyneth Paltrow.

No i jak się Wam podobało? My oglądając film już kilkakrotnie, dostrzegamy subtelne detale. Pasy bezpieczeństwa (sportowe, trzypunktowe), wyrazisty dźwięk jednostki napędowej na wolnych obrotach, zadowolenie i uśmiech na twarzy dziewczynki – rozczuliło nas totalnie zwolnienie prędkości do minimum przy oznaczeniu przejścia dla pieszych. Wszystko zdaje się odbywać w normalnych warunkach, na typowych przedmieściach, w zwykłym ruchu drogowym. Ech… gdyby każda mama potrafiła tak wspaniale zaparkować pod sklepem obuwniczym! 😉

Niesamowite wyczyny męskiego odpowiednika Shauny Duggins – Kena Blocka, zobaczysz tu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze