Dom jak VW Gabrus

Jak głęboko może ingerować w nasze życie pasja do samochodu? I to konkretnego modelu? Okazuje się, że istnieją na świecie tacy fani, jak pewien Austriak, którego dom do złudzenia przypomina kształtnego Garbusa. Jest nowoczesny i uroczy.

fot. stadtbaumeister.at

Dom o kształcie Garbusa wcale nie jest zabawką, a cennym dziełem sztuki użytkowej zaprojektowanym przez designera – Markusa Voglreitera. Za wykorzystywanie kształtu słynnego niemieckiego auta „dla każdego”, koncern Volkswagen pobiera od jego właściciela stałą opłatę licencyjną.

Budynek ma 300 metrów kwadratowych powierzchni, a to dzięki aż 14 metrom długości i 10 metrom wysokości w najwyższym punkcie. Przestronne wnętrza są przeszklone i urządzone w nowoczesny, a zarazem elegancki i oryginalny sposób, który pozwala wycenić budynek na niebagatelną kwotę około 4,5 milionów złotych!

Kolor budynku zdaje się nawiązywać do aut sportowych typu Lamborghini, a nie do kolorów Garbusa (choć wybrakły żółty przecież się zdarzał), no ale cóż – samym kształtem bryły budynku jego właściciel udowodnił, że fantazji mu nie brakuje.

Źródło: Design Blog, stadtbaumeister.at

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze