Disco Smart Ed inspiracją dla artystów. Galeria i film

Widzieliśmy już wiele limitowanych serii, projektów koncepcyjnych oraz odmian Smarta. Jednak producent zawsze potrafi nas czymś zaskoczyć. Tym razem elektryczny Smart Ed wygląda niczym dyskotekowa kula.

W takiej perspektywnie Disco Smart Ed wygląda niezwykle imponująco.
fot. Smart

Dwuosobowy elektryczny Smart Ed został ostatnio zaprezentowany w nowej szacie. Nadwozie, od dachu po błotniki, pokryto szklanymi, odbijającymi światło kafelkami. W efekcie Smart przypomina dyskotekową, lustrzaną kulę. Jest to jedyny i niepowtarzalny egzemplarz, zamówiony przez grupę artystów „Apparatjik”.

Przedstawiciele nurtu sztuki nowoczesnej, którzy obecnie tworzą interaktywną instalację w Neue Nationalgalerie w Berlinie, chcą wykorzystać auto w filmie „Pixel City”, stanowiącym część projektu „Apparatjik Light Space Modular”.

Grupę Apparatjik tworzą znani muzycy: Magne Furuholmen z A-ha, Guy Berryman z Coldplay i Jonas Bjerre z Mew oraz producent muzyczny Martin Terefe.
fot. Smart

Firma Smart jest też oficjalnym sponsorem projektu „Apparatjik Light Space Modular”, który obejmuje nie tylko koncerty, lecz tworzenie interaktywnych instalacji. Mają one za zadanie zbieranie danych, a następnie przekształcanie ich w utwory muzyczne. Wszystko odbywać się będzie na żywo 26 i 27 marca w Berlinie. Punktem kulminacyjnym będzie wykonanie przez Niemiecką Orkiestrę Kameralną, powstałego w ten sposób utworu. Jednocześnie przez szklane ściany muzeum,  tworzące sześciometrowy sześcian, będą wyświetlane w kierunku miasta obrazy z odbywającego się wewnątrz koncertu na żywo.

 

 

 

Projekt koncepcyjny Smarta Ed
fot. Smart

Smart Ed to jeden z najmniejszych, miejskich samochodów elektrycznych. Pierwsza generacja z 2007 roku testowana była w Wielkiej Brytanii oraz w Niemczech. Pod koniec 2009 roku rozpoczęła się pilotażowa produkcja drugiej generacji. Samochody wykorzystywane były dla celów testowych i ekspozycyjnych. Seryjna produkcja i sprzedaż detaliczna ma się rozpocząć w 2012 roku. 1500 Smart Ed wyposażony jest w silnik firmy Zytek o maksymalnej mocy 30 kW. Auto rozpędza się od 0 do 60 km/h w 6,5 s. Wyposażone jest w akumulatory litowo-jonowe dostarczane przez Tesla Motors. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, samochód będzie dostępny także w USA pod nazwą Smart ForTwo ED.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze