Design aut GM oczami kobiety

General Motors postanowiło spojrzeć na swoje auta z kobiecego punktu widzenia. Centrum Zaawansowanych Technologii GM w Shanghaju pokieruje uznana designerka - Wulin Gaowa.

Wulin Gaowa
fot. General Motors

Chiny powoli otwierają się na zachodnie trendy i przełamują stereotypy panujące w – do tej pory – konserwatywnej polityce społecznej. Wulin Gaowa, uznana w 2010 roku za jedną z 10 najbardziej utalentowanych młodych projektantów w Chinach, została przyjęta przez General Motors na prestiżowe stanowisko głównego projektanta w nowo powstającym Centrum Zaawansowanych Technologii GM w Shanghaju. 

Młoda projektantka współpracowała do tej pory z takimi producentami jak Daimler-Chrysler, Mercedes-Benz czy Benq-Siemens. Według wicedyrektora GM Eda Welbourna, jej projekty przyczynią się do umocnienia pozycji General Motors na rynku lokalnym i międzynarodowym. Ta świeża i kobieca perspektywa może pomóc producentowi w bardziej szczegółowy sposób zrozumieć potrzeby współczesnych klientów. 

Mierzące 65 000 metrów kwadratowych centrum ma być podzielone na 62 laboratoria testowe i 9 laboratoriów badawczych. Większość z nich skupiać się będzie na rozwoju nowoczesnej technologii i wdrażaniu jej do codziennego życia w przystępny sposób. 

Miło jest widzieć, że tak przełomowym i ważnym projektem będzie kierować kobieta, bo jeszcze niedawno podobne pozycje w Chinach były zarezerwowane tylko dla płci męskiej. Miejmy nadzieję, że to pierwszy krok w kierunku złagodzenia kontrowersyjnej polityki Chin wobec płci pięknej.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze