Debiut i pierwsze miejsce dla Julii

VI edycja Rajdu Czechowickiego otworzyła cykl Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. W swoim debiutanckim rajdzie pilotowała Julia Kolonko-Woś, która wraz z mężem wygrała ten rajd.

Szczęśliwa Julia Kolonko-Woś
fot. archiwum zawodniczki

Automobilklub Śląski przygotował dla zawodników 6 OS-ów do pokonania, po 5,5 km każdy, na terenie gminy Czechowice-Dziedzice. Do rywalizacji stanęło 65 załóg, a mało przychylna pogoda znacznie podniosła poprzeczkę w rywalizacji. Osiemnaście z nich nie pojawiło się na linii mety na skutek awarii technicznych lub niegroźnych wypadnięć z trasy.

W klasyfikacji generalnej najszybciej trasę pokonała załoga Piotr Woś z pilotką Julią Kolonko -Woś, jadąca samochodem Honda Civic Type – R. Julia podzieliła się wrażeniami ze swojego debiutu na fotelu pilota:

Jak pierwsze wrażenia z Rajdu Czechowickiego?

Rajd bardzo mi się podobał, dla mnie był to debiut na fotelu pilota, więc podwójnie cieszę się ze zwycięstwa! Miałam pewne obawy przed tym rajdem, bo nie mieliśmy okazji do testów samochodu i do momentu startu nie wiedziałam, czy uda nam się dobrze zgrać jako załodze. Na szczęście wszystko poszło po mojej myśli, a wynik rajdu jest dodatkową nagrodą za pierwsze dobrze podyktowane odcinki.

Zwycięska Honda Civic Type-R
fot. Rafał Roguski

Jaka taktyka pozwoliła Wam wygrać?

W trakcie rajdu nie przywiązywaliśmy dużej wagi do czasów, nie analizowaliśmy ich, po prostu jechaliśmy tak szybko, na ile pozwoliły nam warunki. A one były dosyć ciężkie i zmieniające się z odcinka na odcinek.

Czy ten debiut zapoczątkuje jakąś serię Twoich startów?

Mam nadzieję, że nie będzie to start okazjonalny, bo Mistrzostwa Śląska są świetną inicjatywą i planujemy wystartować też w pozostałych eliminacjach. Chcielibyśmy również wystartować w dwóch eliminacjach RPP, co na pewno będzie dla mnie kolejnym wyzwaniem.

Julii życzymy powodzenia w zdobywaniu kolejnych doświadczeń i samych miejsc na podium. A już wkrótce napiszemy o zawodniczkach wybierających się na Rajd Świdnicki.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze