Dartz pokazuje najdroższą kierownicę świata

O łotewskim studio tuningowym zrobiło się głośno kilka lat temu, gdy firma Dartz zaprezentowała SUV-a, w którym fotele obszyto skórą z... penisa walenia. Teraz przyszedł czas na najdroższą kierownicę świata.

Kierownica pojawi się w nowym modelu firmy Dartz. Będzie to model Prombron Black Shark w wersji ze skróconym rozstawem osi, zwany Prombron Black Alligator. Nazwa nie jest przypadkowa, bowiem skóra z tego gada pojawi się na kole kierownicy w luksusowym SUV-ie. Oczywiście nie zabraknie również wstawek ze skóry pochodzącej z płaszczki. 

To jednak nie wszystko. Pojawią się tam jeszcze 292 czarne diamenty, para rubinów oraz przyciski wykonane ze złota. Centralnie umieszczone logo z literą „Z” będzie wykonane z czystego, białego złota. 

Nowy SUV powstanie na bazie Mercedesa GLS63 AMG, ale możemy się spodziewać mocnych przeróbek zarówno w nadwoziu jak i pod maską. Silnik może rozwinąć nawet 1500 KM maksymalnej mocy. 

Powstanie tylko 10 egzemplarzy modelu Black Shark, natomiast na chwilę obecną Black Alligator powstanie tylko jeden. Samochód zamówił klient Z Indii. Oba modele będą dostępne z luksusowymi i zarazem unikatowymi rozwiązaniami. Schowek na klucze jest wzorowany na kapsule ciśnieniowej, która skrywała we wnętrzu czarną skrzynkę ze stacji kosmicznej Sojuz. Firma nazwała ten dodatek „nowoczesnym jajem Faberge”.

Łotewska firma uruchomiła przy okazji sklep z akcesoriami nazywany „skromnie” Departamentem Bogactwa. Nie trzeba być właścicielem luksusowego SUV-a żeby móc skorzystać z jego usług. Na przykład wspomniany wyżej schowek na klucze może być wypełniony kawiorem zamiast kluczykami. Wszystko jest kwestią ceny, której firma nie chce ujawniać zarówno w kwestii samochodów jak i dodatków.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze