Daniel Abt i Lucas di Grassi zaprezentują nowe bolidy Audi e-tron FE06

Daniel Abt i Lucas di Grassi zaprezentują nowe bolidy Audi e-tron FE06

16 października 2019
Do piątku, na torze w Walencji potrwa jedyny wspólny, przedsezonowy test wszystkich zespołów biorących udział w nowym sezonie Formuły E. Daniel Abt i Lucas di Grassi zaprezentują ostateczne wersje swych sportowych bolidów

Letnia, urlopowa przerwa w wyścigach Formuły E ostatecznie dobiega końca. Zanim jednak rozpocznie się nowy sezon, kierowcy Audi - Daniel Abt i Lucas di Grassi – wraz z innymi zawodnikami i zespołami, po raz pierwszy i jedyny prowadzą wspólny przedsezonowy trening. Podczas tego testu, para zawodników Audi po raz pierwszy zaprezentuje swe nowe bolidy Audi e-tron FE06. Di Grassi pojedzie samochodem z numerem 11, a Abt autem z numerem 66. Cechą wyróżniającą bolid Daniela Abta są neonowo - pomarańczowe lusterka.

12 teamów, 24 kierowców, 10 producentów (wśród których są wszystkie cztery niemieckie marki segmentu premium – Audi, BMW, Porsche i Mercedes) – z takim składem kibice mogą spodziewać się najbardziej ekscytującego z dotychczasowych sezonów Formuły E. Audi Sport ABT Schaeffler – jeden z członków założycieli serii Formuła E – stanie ponownie w szranki z konkurentami, wystawiając sprawdzony skład kierowców: Daniela Abta i Lucasa di Grassi. To jedyna w stawce para zawodników jeżdżąca ze sobą od samego początku rywalizacji w tej serii. Teraz rozpoczynają swój szósty wspólny sezon. „Żelazna konsekwencja i dobra współpraca całego zespołu to nasza największa siła w tak dynamicznej i pełnej zwrotów rywalizacji, jaką są Mistrzostwa Formuły E” – mówi szef teamu Allan McNish.

Oprócz zajęć na torze we wtorek, środę i piątek, Abt i di Grassi będą mieli również bardzo zajęty czwartek. Podczas wyznaczonego na ten dzień Dnia Mediów, robione będą oficjalne zdjęcia i materiały filmowe z oboma kierowcami, które później wykorzystywane będą we wszystkich oficjalnych materiałach drukowanych, w social mediach i w transmisjach telewizyjnych.

Tuż po zakończeniu przedsezonowych testów w Walencji i po zakończeniu ostatecznych przygotowań, oba bolidy Audi e-tron FE06 i cały potrzebny sprzęt przygotowane zostaną do wysyłki do Arabii Saudyjskiej. Dotychczasowa jasność co do realnej siły wszystkich zespołów zostanie tam zweryfikowana w dniach 22 i 23 listopada, podczas wyścigów w miejscowości Diriyah. W ten sposób rozpocznie się kolejny sezon Formuły E, podczas którego odbędzie się dwanaście rund rozegranych na pięciu kontynentach. Sezon zakończy się w lipcu roku 2020.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!