Czy w Gorzowie powstanie tor wyścigowy?

Kwestia torów wyścigowych w Polsce to bardzo drażliwy temat. Obiektów z prawdziwego zdarzenia można policzyć na palcach jednej ręki, a tak naprawdę to kropla morzu potrzeb. W zeszłym tygodniu w Gorzowie prezydent miasta spotkał się z pomysłodawcami takiego projektu.

Prezydent miasta Jacek Wójcicki spotkał się ze Sławomirem „Kuflem” Kubdylem, który jest jednym z twórców „Grupy wsparcia toru mx, wyścigowego i lotniska w Gorzowie Wielkopolskim”. Podczas spotkania pomysłodawca przedstawił wszystkie koszty inwestycji oraz udowodnił, że takie obiekty w Europie potrafią na siebie zarabiać. Po stronie miasta stoi teraz przygotowanie odpowiednich wyliczeń co do opłacalności takiej inwestycji, aby nie powstał bubel który będzie obciążeniem dla miejskiej kasy.

Władze miasta Gorzowa, które od lat mocno stoi pod znakiem motosportu jest całkiem przychylnie nastawione do projektu. Według założeń tor miałby działać 7 dni w tygodniu, a także da wiele nowych miejsc pracy oraz stały zastrzyk gotówki do budżetu miasta. 

Jednym z głównych aspektów działalności będzie wykorzystanie tego obiektu jako miejsca do szkoleń samochodowych i motocyklowych. Pomysłodawcy liczą, że uda się otworzyć tor motorcrossowy i tor wyścigowy z homologacją, a także tor enduro do organizowania zawodów. Na razie Gorzów na mapie Polski stoi pod znakiem żużla. Pomysłodawcy projektu mają za sobą spore wsparcie mieszkańców miasta.  W ciągu kilku dni na facebookowej grupie uzbierało się prawie 20 tys. zainteresowanych

W ciągu następnych tygodni powinny rozstrzygnąć się dalsze losy gorzowskiego toru.

 

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

I co z tym torem?

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze