Czerwone BMW i8 dla Księżniczki

Kilka dni temu w sieci pojawiły się zdjęcia zjawiskowego BMW i8 w bardzo nietypowym kolorze. Okazało się, że jest to egzemplarz przeznaczony dla Księżniczki Abu Dabi.

BMW i8 w kolorze Lava Red raczej nie spotkamy na ulicach. Ten jedyny egzemplarz został pomalowany na specjalne zamówienie klienta, którym okazała się Księżniczka Abu Dabi, Al Hawi. Nietypowy kolor nadwozia nie jest jedyną modyfikacją w tym modelu. 

Auto zostało wyposażone w kilka dodatków sygnowanych logo AC Schnitzer. Z przodu pojawiły się dodatkowe splitery, a z tyłu zamontowano nowy spojler. Do tego zamontowano nakładki na progi, a całość postawiono na pięcioramiennych felgach. 

Wnętrze i8 należącego do księżniczki jest już standardowe. Pojawiła się tam jasna tapicerka z czarnymi wstawkami. Nie zabrakło kilku akcentów w kolorze Lava Red, ale to w zasadzie wszystko w temacie przeróbek.

Księżniczce Abu Dabi życzymy dużo radości z jazdy i po cichu zazdrościmy.

Najnowsze

Mama Youtubera za kółkiem Nissana GT-R

Nawet 10-letni Nissan GT-R to prawdziwe motoryzacyjne zwierzę przeznaczone do jazdy na torze. Samochód nie tylko przyspiesza jak wystrzelony z procy, ale również doskonale trzyma się drogi na zakrętach. Jego właściwości jezdne zostały przetestowane przez mamę jednego z blogerów.

Dzięki bardzo przystępnej cenie Nissana GT-R w generacji R35, wielu młodych kierowców może sobie pozwolić na ten samochód. To z kolei jest poważnym zmartwieniem rodziców. Dlatego Youtuber z Wysp Brytyjskich o ksywce EzekielN7 postanowił oddać klucze do „japońskiej Godzilli” swojej mamie. 

Poza tym, że Nissan GT-R potrafi upokorzyć wiele supersamochodów, to jest całkiem wygodnym autem do codziennej jazdy. Egzemplarz prezentowany na filmie posiada wiele przeróbek poprawiających aerodynamikę, został oklejony folią w kolorze różowego złota, a pod maską skrywa jednostkę o mocy ponad 650 KM, która daje o sobie znać poprzez opcjonalny wydech dostarczony przez firmę Armytrix. 

Zobaczcie, jak kobieta poradziła sobie za kółkiem tego potwora.

Najnowsze

Najlepsze zdjęcia z Rajdu Polski 2016 – zobacz galerię

Zachęcamy do obejrzenia fotoreportażu Marcina Hennka z Rajdu Polski. To wybór najlepszych ujęć, które udało mu się zrobić podczas zawodów.

Zobacz też galerię Kobiety w Rajdzie Polski 2016 – tu.

Najnowsze

Kobiety w Rajdzie Polski 2016 – niezwykła galeria Marcina Hennka

Rajdy to nie tylko zawodnicy - zwykle panowie. To nie tylko zawodniczki - jeśli się pojawiają. To także obsługa, kierowniczki Puntów Kontroli Czasu, czy po prostu - kibice.

Rzadko się zdarza, aby obiektywy aparatów były skierowane na wysokiej rangi zawodach kobiety. Bo zawodniczek w nich jest zwykle niestety mało, no i nie zajmują miejsc na czołowych pozycjach. Czasem jednak zdarza się, że miła aparycja, czy jakaś wyjątkowa sytuacja uzasadnia, aby fotograf skierował swój aparat nie na liderów rajdu, a inne osoby.

W naszej nietypowej galerii Marcin Hennek uwzględnił nie tylko zawodniczki, ale i partnerkę jednego z czołowych zawodników, reporterkę WRC, kibickę, czy kierowniczkę PKC. Każde zdjęcie zostało opisane. Zachęcamy do zapoznania się z rajdowymi kadrami od nieco innej strony…

O wynikach wszystkich pań, które startowały w Rajdzie Polski dowiesz się tu.

Najnowsze

Wpływ substancji psychoaktywnych na prowadzenie samochodu

Kierowcy powinni zwracać uwagę na przyjmowane substancje psychoaktywne. Zaliczamy do nich alkohol, narkotyki, leki przeciwbólowe i nasenne oraz sterydy anaboliczne. Ich wspólną cechą jest oddziaływanie na mózg, wywołujące zmianę nastroju, procesów myślowych czy zachowania.

Informacje na temat zagrożenia, jakie niesie jazda pod wpływem alkoholu, są powszechnie znane. Statystyki prezentują mało optymistyczny obraz kierowców jeżdżących po alkoholu, ale kierowców świadomych zagrożeń i niewsiadających za kółko po spożyciu alkoholu jest coraz więcej. Trudna do zdiagnozowania natomiast jest liczba kierowców podróżujących pod wpływem narkotyków. Podstawową przyczyną jest brak powszechnie stosowanych narkotestów, które pozwoliłyby na szybkie ustalenie, czy kierowca zażywał narkotyk. 

W latach 2008-2010 Instytut Transportu Samochodowego, Instytut Ekspertyz Sądowych i Komenda Główna Policji przeprowadziły szeroko zakrojone badania pod nazwą DRUID. Na terenie całego kraju sprawdzono alkomatami i narkotestami ponad 4 000 kierowców. U 44 osób wykazano niedozwolone prawem stężenie alkoholu. U 102 kierujących wykryto natomiast inne substancje psychoaktywne.

Kierowcy powinni wiedzieć, że każdy stosowany narkotyk wpłynie na ich zachowanie za kierownicą. Siła reakcji zależy od rodzaju i ilości zażytej substancji.

Trzeba mieć świadomość, że substancje psychoaktywne powodują szereg zaburzeń. Mogą być one związane z funkcjami poznawczymi, spowolnieniem czasu reakcji, zaburzeniami koncentracji uwagi, koordynacji ruchów, równowagi i wyczucia odległości. U wielu kierowców po zażyciu takich substancji pojawia się nadmierne poczucie pewności siebie, bądź ataki nieuzasadnionego lęku, przyśpieszona akcja serca, zwiększona skłonność do ryzykownych i agresywnych zachowań na drodze. Wiele substancji powoduje też trudną do opanowania dla kierowcy senność, obniżenie refleksu i zdolności szybkiej oceny sytuacji. Należy również pamiętać, że wiele z powyższych objawów to efekty uboczne przyjmowania niektórych leków. Dlatego tak ważne jest czytanie ulotek zażywanych medykamentów.

Jazda pod wpływem narkotyków zwiększa ryzyko wypadku, dodatkowo, kierujący ponosi surowe konsekwencje karne nawet jeśli do żadnego zdarzenia drogowego nie dojdzie. Tę sytuację regulują przepisy kodeksu karnego. Jazda pod wpływem narkotyków zagrożona jest sankcją, od kary grzywny, przez karę ograniczenia wolności po pozbawienie wolności do lat 3.   

W przypadku spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, kierujący zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 12. Dodatkowo kierowca może być pozbawiony prawa do kierowania pojazdami tymczasowo lub na zawsze.

Najnowsze