Czas długich weekendów i wyjazdów wakacyjnych - wykup ubezpieczenie i wyjeżdżaj bez stresu!
Artykuł partnera

Czas długich weekendów i wyjazdów wakacyjnych - wykup ubezpieczenie i wyjeżdżaj bez stresu!

27 maja 2016
Wiosna, długie weekendy, piękna pogoda - nic, tylko ruszać w nieznane! Niezależnie czy wybierzemy się autem aby dotrzeć w odległe zakątki Europy, na obóz jeździecki w Bieszczady, czy na spływ kajakowy na Mazurach, warto zadbać o bezpieczeństwo swoje i współpasażerów. Nie chcemy, aby przykre zdarzenia losowe zepsuły nam nasz nawet krótki urlop.

Assistance – nasz prywatny anioł stróż
Jeżeli właśnie stoimy przed wyborem nowego ubezpieczenia, to doskonały moment aby zabezpieczyć auto oraz siebie samego przed przykrymi konsekwencjami niemiłych niespodzianek na trasie. Konieczność holowania, rozładowany akumulator, stłuczka – nawet blisko domu stanowią one problem. Na wypadzie np. do Włoch to już jednak prawdziwy niszczyciel nastroju. Jeżeli jednak posiadamy w swojej polisie opcję Assistance nie mamy się o co martwić. Gwarantuje ona natychmiastową pomoc w przypadku zdarzenia objętego ubezpieczeniem. Skierowanie pomocy drogowej na miejsce wypadku lub awarii pojazdu, holowanie, zorganizowanie części zamiennych, pomoc w zakwaterowaniu oraz wsparcie finansowe. Tak jak w przypadku ubezpieczeń OC i AC, tak i w przypadku assistance mamy do wyboru szeroką gamę pakietów, z których na pewno dobierzemy wariant najbardziej adekwatny do naszych potrzeb oraz możliwości finansowych. Należy jednak pamiętać, że niektóre z nich obejmują wsparcie wyłącznie na terenie Polski.

Kiedy awaria samochodu lub wypadek, zatrzymają nas z dala od domu, odpowiedni pakiet Assistance zapewni nam nocleg oraz doprowadzenie samochodu do warsztatu. Niezbędna może też się okazać pomoc w opiece nad dziećmi czy wsparcie ze strony tłumacza, a nawet prawnika, na terenie innego kraju.

Nikt nie chciałby spędzić majówki w szpitalu, ale jeśli dojdzie do tak nieszczęśliwej sytuacji, Assistance zapewnia nam przewóz medyczny oraz hospitalizację.

Na szczęście nie tylko duże wypadki i spektakularne zdarzenia są na liście wymienianych przez ubezpieczycieli zagrożeń. Również tak, zdawałoby się, błahe jak zatrzaśnięcie kluczyków czy nalanie niewłaściwego paliwa mogą przysporzyć nam nie lada kłopotów – nie tylko z dala od domu, ale także tuż pod blokiem.

Assistance działa w nieco podobny sposób jak ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) – bywa wykupowane na ostatnią chwilę i jest dostępne w opcji krótkoterminowej. Nie śpieszmy się jednak z jego wyborem. Poświęćmy czas na zadbanie o nasze bezpieczeństwo i dobór jak najbardziej optymalnego pakietu. Jeżeli posiadamy ubezpieczenie OC i AC, a Assistance ma być opcją krótkoterminową, musimy się niestety liczyć z dość sporym wydatkiem. Jednak zdrowie i życie nie mają przecież ceny. Święty spokój również. Jeżeli chcemy zaoszczędzić a jednocześnie móc cieszyć się bezstresowym użytkowaniem auta, już przy wykupie obowiązkowego OC zastanówmy się nad rozszerzeniem polisy o Assistance. Towarzystwa Ubezpieczeniowe często oferują pakiety w wersji Mini o ograniczonych możliwościach, ale warto się im przyjrzeć jeżeli zależy nam na niższej składce.

    Komentarze

    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!