CX-5 nowy SUV w gamie Mazdy

Nowy kompaktowy SUV - CX-5, w którym połączono technologie Skyactiv z motywem projektowym Kodo, będzie najnowszym samochodem sportowo - użytkowym marki Mazda.

Mazda CX-5 –  model produkcyjny opracowany na bazie samochodu koncepcyjnego Mazda MINAGI.
fot. Mazda Motor Corporation

Mazda Motor Corporation poinformowała dziś, że najnowszym samochodem sportowo-użytkowym marki będzie Mazda CX-5. Jest to model produkcyjny opracowany na bazie samochodu koncepcyjnego Mazda MINAGI, który zadebiutował podczas Salonu Samochodowego w Genewie w marcu tego roku i zostanie zaprezentowany podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Nowym Jorku, który rozpocznie się 20 kwietnia 2011 roku.

CX-5 będzie pierwszym modelem produkcyjnym, w którym zastosowano nowy motyw projektowy – „Kodo – Dusza Ruchu” – po raz pierwszy pokazany w samochodzie koncepcyjnym Mazda Shinari, a także nowe, przełomowe rozwiązania technologiczne Skyactiv*, do których należą silniki nowej generacji, skrzynie biegów, karoserie i podwozia.

Nowy kompaktowy SUV model CX-5.
fot. Mazda Motor Corporation

Model „CX- 5″ dołączy do rodziny samochodów sportowo-u żytkowych typu crossover SUV takich jak Mazda CX-7 oraz Mazda CX-9 w 2012 roku. Przedtem nowy kompakt zadebiutuje podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie, który odbędzie się w Niemczech we wrześ niu tego roku.

 

 

 

 

* Skyactiv — to stworzona przez producenta samochdów marki Mazda technologia b ędąca odzwierciedleniem harmonii pomi ędzy przyjemnością jazdy, a doskonałymi osiągami w zakresie ekologii i bezpieczeństwa.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Dobre

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze