Crossover UX 300 – pierwszy elektryk od Lexusa

Crossover UX 300 to pierwszy produkt stworzony w ramach strategii „Lexus Electrified”. Technologia „Lexus Electrified” umożliwia zintegrowane sterowanie układami napędowym i kierowniczym oraz zawieszeniem i hamulcami.

UX 300e zadebiutuje na wybranych europejskich rynkach w drugiej połowie 2020 roku, a od 2021 roku będzie oferowany w pozostałej części Europy.

Bazując na doskonałych właściwościach jezdnych modelu UX, inżynierowie Lexusa mogli wykorzystać nowy elektryczny układ napędowy, aby uzyskać jeszcze lepsze osiągi. Jednocześnie UX 300e ma jedną z najcichszych kabin w swojej klasie, jak przystało na model stworzony w oparciu o doświadczenia w zarządzaniu dźwiękiem. 

Funkcja wyboru trybu jazdy (Drive Mode Select) w UX 300e pozwala kierowcom zarządzać płynnym przyspieszaniem i hamowaniem, zależnie od sytuacji. Kierowcy mogą poczuć mocne przyspieszenie i natychmiastowy maksymalny moment obrotowy elektrycznego układu napędowego zaraz po wciśnięciu pedału gazu lub zmiany ustawień łopatką pod kierownicą.

Pojazdy elektryczne z natury są ciche, ale w UX 300e izolacja obejmuje nie tylko akumulator trakcyjny, ale również tłumi hałasy z zewnątrz, takie jak wiatr lub uderzenia drobnych kamyków, które bez niej byłyby wyraźnie słyszalne z powodu braku dźwięków silnika i przekładni.

Akumulatory wyposażono w system zarządzania temperaturą, działający zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach otoczenia. Niezawodność zwiększono również dzięki zastosowaniu wielu systemów monitorowania, regulujących ładowanie i zapobiegających takim niekorzystnym zjawiskom jak przeładowanie akumulatorów.

UX 300e jest wyposażony w pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Lexus Safety System+, który wspiera kierowcę w zapobieganiu wypadkom lub ograniczaniu ich skutków, a także zmniejsza jego stres podczas jazdy. Lexus nieustannie rozwija systemy asystujące kierowcy, by zapewnić mu bardziej naturalne i spokojne prowadzenie.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze