Cofanie na węźle autostradowym

W Polsce mamy coraz więcej autostrad, ale nadal wielu kierowców nie dorosło do tego, aby nimi jeździć.

Nikogo nie dziwią przypadki, w których jakiś kierowca jedzie pod prąd autostradą lub drogą ekspresową. Czasem takie zachowanie jest efektem bezmyślności, a czasem próbą powrotu do przegapionego zjazdu.

Kierowca zarejestrowany na tym nagraniu pomylił drogi na węźle Grodzisk na autostradzie A2. Postanowił więc wrzucić wsteczny i naprawić swój błąd.

Najnowsze

Szeryf drogowy i trochę polskiej mentalności

Powodowanie utrudnień w ruchu na zwężanych odcinkach dróg to nic nowego. Na tym nagraniu widać jednak coś jeszcze.

Sytuacja typowa (niestety) dla polskiej drogi. Nikt nie chce korzystać z prawego pasa, ponieważ znajduje się na nim zwężenie. Kierowcy wolą zamiast tego utworzyć korek na lewym pasie, który lada moment zacznie utrudniać przejazd przez skrzyżowanie. Aby nikt temu nie zapobiegł, szeryf w Skodzie Fabii blokuje pas prawy.

Zauważyliście coś jeszcze? Wróćcie do początku nagrania. Kierowca Skody Rapid dobrze zna swój obowiązek – pomóc w tworzeniu długiego korka. Zamiast więc zgodnie z przepisami wjechać na prawy pas rozbiegowy, wjeżdża od razu na lewy, przekraczając ciągłą linię. Widać nie zawsze należy trzymać się przepisów. I zdrowego rozsądku.

Najnowsze

Rowerem szybciej niż samochodem?

Mówi się czasami, że w ruchu miejskim rower bywa szybszy od samochodu. To nagranie chyba potwierdza tę tezę.

Na nagraniu wcale nie zobaczycie zakorkowanego centrum jakiejś metropolii. Tak naprawdę nie zobaczycie nawet małego korka. Ale i tak samochody nie jadą zbyt szybko.

Wykorzystał to pewien rowerzysta, który pokazał, że nawet w takich warunkach jednoślad napędzany siłą mięśni może być górą.

Najnowsze

Taksówkarz, który nie lubi czekać na światłach

Mówi się czasem, że taksówkarze mają luźne podejście do przepisów. Takie nagrania tylko podsycają podobne głosy.

Bądźmy szczerzy – taksówkarze nie jeżdżą dla przyjemności, tylko jest to ich, często męcząca, praca. Czy dlatego ten taksówkarz postanowił ułatwić sobie życie?

Kamera samochodowa uchwyciła moment, w którym taksówka omija auta stojące na pasie do skrętu w lewo i ustawia się na pierwszej pozycji. Czyżby jej pasażerowi aż tak się spieszyło?

Najnowsze

Mycie auta pod ciśnieniem 3000 barów

Myjki ciśnieniowe to prosty i szybki sposób na umycie auta, choć nie zawsze dokładny. A gdyby tak podkręcić trochę ciśnienie?

Jeśli chcemy umyć auto korzystając z myjki ciśnieniowej, powinniśmy robić to z głową. Nie jest to najdokładniejszy sposób na czyste nadwozie, ale zbyt intensywne kierowanie strumienia może uszkodzić lakier.

Ciśnienie, z jakim pracują myjki, może być różne. Zwykle waha się między 100-200 barów. A co się stanie kiedy przesadzimy? Kiedy skierujemy na auto ciśnienie, powiedzmy, 3000 barów? Zobaczcie na poniższym wideo.

Najnowsze