Claudia Hürtgen i Mattias Ekström zasiedli za kierownicą e-Cupra ABR X w Extreme E!

Claudia Hürtgen i Mattias Ekström zasiedli za kierownicą e-Cupra ABR X w Extreme E!

06 kwietnia 2021
8
Pierwszy wyścig Extreme E, nowej serii wyścigowej wyczynowych samochodów elektrycznych za nami!

Cupra była pierwszą marką motoryzacyjną, która potwierdziła swój udział w serii Extreme E. Jako głównego partnera zespołu, towarzyszącego we wszystkich wyścigach, wybrała uznaną firmę ABT Sportsline.

Kierowcy zespołu ABT Cupra, Claudia Hürtgen i e-ambasador marki Mattias Ekström, ukończyli wymagające treningi przygotowujące do wyczerpującego fizycznie i psychicznie wyścigu. Ściganie się poprzez suchy pustynny krajobraz wymagało gotowości na każdą ewentualność. Claudia Hürtgen ma bogate doświadczenie zdobyte podczas wyścigów długodystansowych, a Mattias Ekström jako mistrz Rally Cross i DTM potrafi odnaleźć się w każdych warunkach.

Przed rozpoczęciem sezonu zespół przetestował 544-konny samochód e-CupraABT XE1. Przejazdy odbyły się na torach Oscherleben w Niemczech oraz MotorLand Aragón w Hiszpanii. Jak jednak zauważają sami kierowcy, prawdziwy test miał miejsce dopiero podczas weekendowego spotkania Desert X Prix. Odbyło się ono w rejonie Al Ula w Arabii Saudyjskiej, na największej na świecie nieprzerwanej piaszczystej pustyni.

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!