Clarkson wjeżdża czołgiem do centrum handlowego!

Clarkson zapowiadał wcześniej, że nowy sponsor programu nie będzie stawiał przed nimi żadnych ograniczeń. Trójka byłych gwiazd Top Gear postanowiła wjechać przy pomocy ciężkiego sprzętu wojskowego do centrum handlowego.

Głównym bohaterem kolejnej, kontrowersyjnej akcji był Jeremy Clarkson, który na potrzeby programu motoryzacyjnego The Grand Tour postanowił wykorzystać czołg do zdemolowania centrum handlowego w Dubaju. Zamiast wjechać drzwiami, wybrał opcję przebicia się przez ściany. 

Producenci programu twierdzą, że w tym czasie znajdowały się tam osoby, które niczego się ni spodziewały. Na szczęście nikomu nic się ni stało, a internauci cieszą się, że wracają pomysły z najlepszych czasów trójki w Top Gear. 

Clarkson, Hammond i May bardzo często zaskakiwali swoich widzów niekonwencjonalnymi wyzwaniami lub kontrowersyjnymi wypowiedziami. Wiele z tych sytuacji doprowadziło ich pod sąd lub przynajmniej wywołało zamieszanie na szczeblu dyplomatycznym.

Zobaczcie, jak wyglądał spektakularny wjazd czołgiem, o którym mówi cały świat.

https://www.youtube.com/watch?v=xqcn5J8abrg 

Najnowsze

We Francji dostaniesz punkty karne

Francja jest kolejnym państwem na mapie, które będzie naliczało punkty karne obcokrajowcom łamiącym przepisy na terenie tego kraju. W przypadku przekroczenia limitu będą również wyciągane konsekwencje.

„Dziennik Gazeta Prawna” donosi o tym, że Ambasada Francji potwierdziła te doniesienia. Francja wprowadzi odpowiednie regulacje już na początku przyszłego roku. Od niedawna takie przepisy obowiązują w Austrii, Niemczech oraz Czechach. 

Od kilku lat kolejne państwa wdrażają koncepcję tzw. wirtualnego prawa jazdy. Ma to być specjalna, elektroniczna kartoteka dla kierowców-cudzoziemców, którzy łamią przepisy ruchu drogowego. Dopiero po kilku latach ta wizja zaczyna się materializować w postaci odpowiednich przepisów. Komisja Europejska próbowała nadać bieg tym zmianom, ale coraz więcej państw podejmuje odpowiednie działania we własnym zakresie.

Temat wirtualnego prawa jazdy interesuje również polskie służby, ale na razie nie ma odpowiednich rozporządzeń, które pozwoliłyby wprowadzić taki system. W ten sposób piraci drogowi z zagranicy będą karani na terenie naszego kraju wyłącznie grzywną w postaci mandatu gotówkowego.

Najnowsze

Audi R8 V10 kontra model RC – który szybszy?

Druga generacja Audi R8 z silnikiem V10 to supersamochód z prawdziwego zdarzenia. Czy osiągi wystarczą żeby pokonać konkurenta, którym jest dużo lżejszy samochód sterowany zdalnie?

Jeżeli zastanawialiście się, czy supersamochody są szybsze od zdalnie sterowanych aut, to przyszedł czas na odpowiedź. Redakcja magazynu Autocar przygotowała specjalny tor o długości 67 metrów (0,04 mili).

Po jednej stronie zameldowało się nowe Audi R8 z silnikiem V10 pod maską, a po drugiej profesjonalny samochód RC. Warunki drogowe nie były najlepsze, ponieważ nawierzchnia była mokra. System kontroli trakcji w prawdziwym Audi R8 miał sporo do roboty. Z kolei mały samochodzik wystartował bez większych problemów. Ostra rywalizacja miała miejsce aż do linii mety w każdej z kilku przeprowadzonych prób. 

Zobaczcie całą akcję.

 

Najnowsze

Suzuki Swift – pierwsze, oficjalne zdjęcia

Japoński producent oficjalnie odsłonił nową generację swojego najpopularniejszego modelu. Na razie jest to wersja przeznaczona na rynek japoński, ale możemy się spodziewać, że podobny model trafi do Europy.

Premiera kolejnej generacji popularnego hatchbacka była kwestią czasu. Od kilku tygodni pojawiały się kolejne przecieki. Dlatego tuż po świętach Suzuki postanowiło odsłonić w pełni swój nowy model. Swift będzie oferowany na rynku japońskim w siedmiu wersjach wyposażenia z trzema różnymi wersjami silnikowymi.

Bazową jednostką będzie czterocylindrowy benzyniak o pojemności 1,2 litra. Ten silnik będzie również dostępny z systemem hybrydowym SHVS. W ofercie pojawi się także jednostka o pojemności litra wspomagana przez turbosprężarkę.

Standardowa wersja będzie wyposażona w pięciobiegową skrzynię ręczną, CVT będzie dostępne dla wersji z SHVS, a model z turbodoładowaniem będzie oferowany z sześciobiegowym automatem. Wszystkie silniki mają być dostępne z napędem na przednią oś lub wszystkie koła.

Małe Suzuki będzie wyposażone w nowoczesne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa. Po raz pierwszy pojawi się system ostrzegania o kolizji, automatyczne światłą drogowego oraz adaptacyjny tempomat.

Nowy Swift wchodzi do sprzedaży już 4 stycznia, a premiera europejska odbędzie się w Genewie. 

https://www.youtube.com/watch?v=3xH5fcJqX_4 

 

Najnowsze

Goodc

Marta Garcia – kolejna szansa na kobietę w F1?

Choć w wyścigach samochodów jednomiejscowych pojawia się coraz więcej kobiet, żadna jak dotąd nie zawitała na stałe w czołówce. To może się zmienić dzięki Marcie Garcii, która właśnie opuściła świat kartingu.

16-latka z Hiszpanii już ma na swoim koncie ważne sukcesy – wygrała serię kartingową CIK-FIA Academy Series, a potem  z sukcesem rywalizowała w Trofeo delle Industrie, prestiżowych zawodach, które w przeszłości wygrywali m.in. Lewis Hamilton, Marco Wittmann, Antonio Giovinazzi i Daniił Kwiat. W tym roku startowała w mistrzostwach Europy w klasie seniorów, gdzie do ostatniej rundy walczyła o mistrzostwo, dopóki planów nie pokrzyżowały jej problemy techniczne.

W międzyczasie Garcia wsiadła już za kierownicę samochodu, a odbyło się to podczas rundy Formuły 4 w Walencji. Ma już za sobą 11 wyścigów, w których pięciokrotnie finiszowała w pierwszej piątce. Co ważne, te osiągnięcia wywalczyła jeszcze przed planowanym debiutem w formule, jaki miał nastąpić w przyszłym roku.

„Przesiadka do samochodów była trudna” – powiedziała. „W pierwszym wyścigu wsiadłam do auta, którym nie jeździłam od trzech miesięcy, ale dzięki temu mam już doświadczenie i w przyszłym roku mogę być wyżej w klasyfikacji”.

Przed urodzoną w Alicante zawodniczką jeszcze wiele startów w niższych seriach, lecz jej ambicją jest Formuła 1 – najwyższa seria samochodów jednomiejscowych w Europie.
„Z pewnością celem jest dojście do F1, a później chcę spróbować wygrać te wyścigi. Mam nadzieję, że zajmie mi to około czterech lat”.

Podobny scenariusz kariery mieli w swoim portfolio tacy kierowcy jak Max Verstappen i Lance Stroll, którzy również debiutowali w Formule 3, a w przyszłym roku pojawią się za kółkiem F1. Tym samym kolejni kierowcy „omijają” występy w seriach uznawanych za konieczne dla kandydatów do fotela w F1.

Garcia jest porównywana do Daniki Patrick i Simony de Silvestro, gwiazd wyścigów w Stanach Zjednoczonych i Australii. O tym, że Hiszpanka może powtórzyć ich sukcesy startując w Europie jest przekonana przewodnicząca Komisji Kobiet w FIA – Michele Mouton.
„Jestem przekonana, że Marta może zajść wysoko. Odnosiła wiele sukcesów w kartingu, będąc w bardzo młodym wieku, co jest obiecujące”.

Sezon 2017 Garcia spędzi w jednej z serii Formuły 4, lecz jeszcze nie zdecydowała o rejonie, w jakim będzie się ścigać – do wyboru są m.in. serie: hiszpańska, niemiecka i północnoeuropejska.

Najnowsze