Chevrolet stawia na bezpieczeństwo – film

O tym, że producent marki Chevrolet dba o dokładne przygotowanie auta do bezpiecznej jazdy świadczy wysoka ocena modeli przez Euro NCAP. Wszystko możliwe jest dzięki licznym testom, które odbywają się przy użyciu manekinów do testów zderzeniowych.

Życie tej specyficznej rodziny nie jest łatwe, ciągle tylko praca w laboratoruim i masa wypadków i upadków.
fot. Chevrolet

Antropomorficzne urządzenia pomiarowe (ang. ATD), czyli po poprostu manekiny do testów zderzeniowych to zaawansowane technologicznie urządzenia, które w bardzo szybkim tempie są w stanie przetworzyć kompleksowe informacje. Mają za zadanie spełniać rolę pasażera, podczas wielu testów pojazdów w ekstremalnie trudnych warunkach, które odbywają się w ciągu roku.

Patrząc na Polskie statystyki, w 2010 roku, aż 24,76 procent nowych aut to kompakty, stąd też ochrona pasażerów tych pojazdów między innymi dla producenta marki Chevrolet stała się najważniejsza.

W światowym laboratorium Chevroleta, gdzie inżynierowie opracowują technologie dotyczące bezpieczeństwa, znajdują się manekiny, które łudząco przypominają standardową polską rodzinę – ojciec, matka i dwoje dzieci. Każdy z członków tej nadzwyczajnej rodziny posiada mikroukłady i czujniki, które zapisują ogromną liczbę istotnych danych, pozyskiwanych podczas testów zderzeniowych oraz symulacji komputerowych. Otrzymane w ten sposób wyniki są bardzo istotne, bo przekładają się na rozwiązania stosowane w samochodach.

W Polsce w 2010 roku aż 24,76 nowych samochodów zaliczono do sektora miejskich aut kompaktowych, dlatego też ochrona podróżujących takimi pojazdami rodzin stała się najważniejsza. Jest to szczególnie istotne, jeśli weźmiemy pod uwagę, że przy zderzeniu niewielkiego auta miejskiego z samochodem o większej masie, pasażerowie tego mniejszego są bardziej narażeni na obrażenia. Doświadczenia zdobyte w trakcie testów przekładają się na rozwiązania stosowane w samochodach.

81 wypadków, w tym zderzenia czołowe, 47 zniszczonych samochodów i ani jednego siniaka, a wszystko w trosce o nasze bezpieczeństwo.
fot. Chevrolet

Niezależna organizacja ds. oceny bezpieczeństwa pojazdów Euro NCAP, ceniona zarówno przez konsumentów jak i ekspertów, przyznała Chevroletowi Spark 4 gwiazdki w rankingu ochrony dorosłych i dzieci. Chevrolet Cruze może się poszczycić maksymalnym wynikiem 5 gwiazdek, zdobytym w podobnych testach.

 

Najnowsze

Elektryczny Rolls-Royce – to nie żart – film

Producent luksusowej marki samochodów Rolls-Royce dbając o wizerunek zaprasza ekspertów, entuzjastów i klientów do dyskusji czy technologia alternatywnych źródeł napędu wykorzystana przy projekcie Phantom Experimental jest trafionym rozwiązaniem.

fot. Rolls-Royce

Phantom Experimental Electric znany też pod nazwa 102EX to projekt elektrycznie napędzanej limuzyny. Podobnie jak większość producentów samochodów w ostatnich latach producent zdał sobie sprawę, że chcąc rozwijać się na rynku motoryzacji nie można pominąć ekologicznych rozwiązań. Jednak mając na uwadze, że jest to marka specyficzna, która tworzy auta „szyte na miarę”, szuka sposobu na rozwinięcie technologii przyszłości, która nie zniechęci jej miłośników.

Nazwa Phantom była używana przez producenta od prawie stu lat. Najnowszy model to nowoczesny samochód, który nadal stanowi o potędze marki Rolls-Royce. Silnik V12 oraz sterowana elektronicznie sześciobiegowa skrzynia biegów ma zapewnić płynność jazdy.

fot. Rolls-Royce

Wewnątrz samochodu pasażerowie będą mogli cieszyć się komfortem i przestrzenią. Zadaniem ocieplanej płaskiej podłogi jest ograniczenie zakłóceń i hałasu z zewnątrz. Oczywiście auto posiada DVD, podgrzewane i chłodzone uchwyty na kubki i bezprzewodowe słuchawki. Jeśli auto wejdzie kiedyś do sprzedaży dodatkowo w specjalnym pakiecie klient będzie mógł sobie zażyczyć np. wygrawerowanie inicjałów lub wybrać specjalne materiały do wykończenia wnętrza.

 

 

fot. Rolls-Royce

Phantom jest napędzany przez dwa silniki elektryczne o łącznej maksymalnej mocy 290 kW, które rozwijają 800 Nm momentu obrotowego. Auto przyspiesza od 0 do 96 km/h w niecałe 8 sekund. Energię na około 200 km jazdy zapewnia 96. ogniwowy akumulator litowo-jonowy. Auto może być ładowane zarówno z instalacji jednofazowej (3 kW) jak i trójfazowej (3x 3 kW), a czas ładowania jak podaje producent wynosi 8 godzin.

 

 

 

fot. Rolls-Royce

W samochodzie na konsoli środkowej znajduje się wyświetlacz, gdzie diody LED wskazują stan naładowania. Podświetlane na niebiesko pokazują, że samochód jest podczas ładowania, zielony kolor oznacza, że samochód jest w pełni naładowany.
Przez cały 2011 rok producent marki Rolls-Royce zapowiedział panel testów, w ramach których klienci będą mogli się wypowiedzieć na temat nowej jednostki napędowej zastosowanej w Phantomie 102EX. Rolls-Royce chce zebrać opinię na temat tego, czy energia elektryczna w opinii pasjonatów, klientów i specjalistów współgra z oczekiwaniami wobec ich marki. Wszystkich, którzy chcą zabrać głos w tej dyskusji zapraszamy na stronę: www.electricluxury.com.

Najnowsze

Koncept BMW M5. Galeria i film

Na kilka dni przed światową premią producent marki BMW opublikował pierwsze zdjęcia. Model M5 Concept, który zadebiutuje w połowie kwietnia podczas targów w Szanghaju to przedprodukcyjna wersja najpotężniejszej sportowej limuzyny wśród modeli BMW.

fot. BMW

Konceptowa M5 ma stanowić połączenie stosowanych w autach wyścigowych technologii z typowym dla modeli serii M wyglądem. Szczegóły póki co są objęte tajemnicą. Auto, które zostanie zaprezenowane już w połowie kwietnia podobno nie wiele odbiega od seryjnej wersji, której premierę zapowiedziano na jesienny pokaz we Frankfurcie. Agresywny przód, masywna linia boczna i aerodynamiczny tył auta przyciąga uwagę chociaż nie zaskakuje.

Pod maską M5 ma znajdować się wysokoobrotowa jednostka V 8. Napęd ma być przekazywany na tylną oś, dzięki zmodyfikowanej siedmio-biegowej automatycznej skrzyni biegów z systemem Drivelogic.

Najnowsze

Premiera 21st Century Beetle już wkrótce

18 kwietnia równocześnie na trzech kontynentach będzie miała miejsce premiera nowej odsłony najpopularniejszego modelu Volkswagena - 21st Century Beetle.

New Beetle to jedna z najbardziej pożądanych motoryzacyjnych ikon popkultury. Produkcję seryjną poprzedziło studium o nazwie „Concept 1” zaprezentowane w 1994 roku. Naturalnie stylistycznie nawiązywał do „kultowego” modelu VW Käfer, czyli popularnego w Polsce Garbusa. New Beetle zyskał nowoczesną linię, zachowując przy tym urok swojego poprzednika.

Na świecie możemy odnaleźć wiele odsłon Volkswagena Beetle.

Mimo ogromnej oferty różnorodnych modeli na rynku Volkswagen Beetle cały czas powiększa grono swoich fanów, którzy niecierpliwie czekają na najnowszy model. Producent mimo zapowiedzi pojawienia się następnej generacji auta, utrzymywał jego wygląd  w ścisłej tajemnicy, co tylko podgrzewało zniecierpliwienie fanów chrabąszcza. Naprzeciw chciała im wyjść znana amerykańska dziennikarka Oprah Winfery, która jako jedna z pierwszych podjęła się próby zaprezentowania najnowszej odsłony legendarnego samochodu:

Kolejnych emocji dostarczyła miłośnikom Volkswagena Beetle zaprezentowana podczas amerykańskiego Superbowl rewelacyjna reklama modelu 21st Century Beetle:Producent marki Volkswagen, który do tej pory tylko podsycał pożądanie swoich wiernych klientów w końcu postanowił dać im to czego chcą. Razem z inną ikoną popkultury stacją telewizyjną MTV na 18 kwietnia zaplanował spektakularny debiut modelu 21st Century Beetle. Premiera, która będzie miała miejsce w Szanghaju, zostanie uświetniona przez odbywające się tego samego dnia koncerty w Berlinie – w historycznej hali E-Werk zagrają 2manydjs oraz w Nowym Jorku – na scenie Terminalu 5 pojawi się The Black Eyed Peas. Oczywiście wszystko zarejestrują kamery MTV.

Najnowsze

Pierwsze zdjęcia Lexusa LF-Gh Hybrid

Koncept hybrydowego modelu Lexusa LF-Gh zadebiutuje już 19 kwietnia na New York Auto Show. Chociaż na szczegóły dotyczące auta musimy jeszcze trochę poczekać, producent postanowił uchylić rąbka tajemnicy i opublikował kilka zdjęć nowego modelu.

Tylne światła nowego Lexusa LF-Gh sprawiają wrażenie, że auto będzie wyglądać niezwykle drapieżnie.
fot. Lexus
Trzy klastry LED, mogą sugerować, że producent marki Lexus będzie następnym po Mercedesie i Audi, który zmierza do pełnego przełączania obsługi wszystkich funkcji oświetleniowych przez diody LED.
fot. Lexus

LF-GH (Lexus Future Grand Touring Hybrid) ma prezentować nowe spojrzenie w przyszłość projektowania Lexusa. Firma obiecuje, że modele hybrydowe będą odważniejsze i będą wyróżniać się spośród pozostałych samochodów luksusowych.

Żadne szczegóły konceptu nie są znane. Możemy się jedynie domyślać, że auto jednocześnie będzie zapowiedzią nowego wizerunku modelu GS, który następnie może ewoluować do wersji „F” w 2013 roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najnowsze