Chevrolet stawia na bezpieczeństwo – film

O tym, że producent marki Chevrolet dba o dokładne przygotowanie auta do bezpiecznej jazdy świadczy wysoka ocena modeli przez Euro NCAP. Wszystko możliwe jest dzięki licznym testom, które odbywają się przy użyciu manekinów do testów zderzeniowych.

Życie tej specyficznej rodziny nie jest łatwe, ciągle tylko praca w laboratoruim i masa wypadków i upadków.
fot. Chevrolet

Antropomorficzne urządzenia pomiarowe (ang. ATD), czyli po poprostu manekiny do testów zderzeniowych to zaawansowane technologicznie urządzenia, które w bardzo szybkim tempie są w stanie przetworzyć kompleksowe informacje. Mają za zadanie spełniać rolę pasażera, podczas wielu testów pojazdów w ekstremalnie trudnych warunkach, które odbywają się w ciągu roku.

Patrząc na Polskie statystyki, w 2010 roku, aż 24,76 procent nowych aut to kompakty, stąd też ochrona pasażerów tych pojazdów między innymi dla producenta marki Chevrolet stała się najważniejsza.

W światowym laboratorium Chevroleta, gdzie inżynierowie opracowują technologie dotyczące bezpieczeństwa, znajdują się manekiny, które łudząco przypominają standardową polską rodzinę – ojciec, matka i dwoje dzieci. Każdy z członków tej nadzwyczajnej rodziny posiada mikroukłady i czujniki, które zapisują ogromną liczbę istotnych danych, pozyskiwanych podczas testów zderzeniowych oraz symulacji komputerowych. Otrzymane w ten sposób wyniki są bardzo istotne, bo przekładają się na rozwiązania stosowane w samochodach.

W Polsce w 2010 roku aż 24,76 nowych samochodów zaliczono do sektora miejskich aut kompaktowych, dlatego też ochrona podróżujących takimi pojazdami rodzin stała się najważniejsza. Jest to szczególnie istotne, jeśli weźmiemy pod uwagę, że przy zderzeniu niewielkiego auta miejskiego z samochodem o większej masie, pasażerowie tego mniejszego są bardziej narażeni na obrażenia. Doświadczenia zdobyte w trakcie testów przekładają się na rozwiązania stosowane w samochodach.

81 wypadków, w tym zderzenia czołowe, 47 zniszczonych samochodów i ani jednego siniaka, a wszystko w trosce o nasze bezpieczeństwo.
fot. Chevrolet

Niezależna organizacja ds. oceny bezpieczeństwa pojazdów Euro NCAP, ceniona zarówno przez konsumentów jak i ekspertów, przyznała Chevroletowi Spark 4 gwiazdki w rankingu ochrony dorosłych i dzieci. Chevrolet Cruze może się poszczycić maksymalnym wynikiem 5 gwiazdek, zdobytym w podobnych testach.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze