Chciał zaoszczędzić klika sekund, doprowadził do stłuczki

Niektórych kierowców czasami korci, aby trochę „nagiąć” przepisy i ułatwić sobie życie. To wideo pokazuje, że nie warto tego robić.

Bohater tego nagrania postanowił zrobić coś, co ma na sumieniu niejeden kierowca. Chciał wyprzedzić kilka aut stojących w korku, aby szybciej móc skręcić w lewo. Ignorując przy tym ciągłą linę.

Miał pecha i te kilkanaście metrów wystarczyło, aby cały manewr zakończył się kolizją. Z prawej strony wjechał na drogę inny pojazd, który nie mógł spodziewać się samochodu wyprzedzającego na zakazie.

Najnowsze

Rowerzysta wjeżdża pod maskę auta. Na przejściu dla pieszych

Czasami można odnieść wrażenie, że niektórzy rowerzyści uważają się za pieszych. Zapominając o własnym bezpieczeństwie oraz o tym, że poruszają się znacznie szybciej, niż pieszy.

Jednym z nagminnie popełnianych przez rowerzystów wykroczeń jest przejeżdżanie przez przejście dla pieszych, co zwykle łączą z jazdą po chodniku. Dlaczego takie zachowanie jest groźne możecie zobaczyć na tym nagraniu.

Samochody stoją w niewielkim korku, a kierowca auta z kamerą prawidłowo zatrzymał się przed przejściem, aby w czasie postoju nie utrudniać pieszym poruszania się. Pozostałe pojazdy ruszają, rusza i on, kiedy nagle przed maskę wjeżdża mu rowerzysta. Z przebiegu rozmowy można domyślić się, że nie widział on nic złego we wtargnięciu na rowerze na przejście dla pieszych tuż przed ruszający samochód.

Najnowsze

Abarth 124 spider w roli gwiazdy u boku Stinga i Shaggy’ego

Abarth 124 Spider wystąpił w roli gwiazdy u boku Stinga i Shaggy'ego. Prezentuje się w całej swojej okazałości w oficjalnym wideoklipie do ich nowego singla „Gotta Get Back My Baby".

Singiel „Gotta Get Back My Baby”, wyprodukowany został przez Teflon (Wyclef Jean, Fat Joe, Ruff Ryders) i Martina Kierszenbauma (Sting, Mylène Farmer, Lady Gaga) i pochodzi z albumu 44/876, który od 17 tygodni zajmuje pierwsze miejsca na liście utworów Reggae Billboardu.

Dla opublikowanego na YouTube oficjalnego wideoklipu, który w ciągu kilku dni odnotował ponad 2,3 miliona odsłon, inspiracją były filmy i seriale telewizyjne z lat 80. i 90., których bohaterami byli tzw. Buddy Cop (dosłownie: przyjaciele policjanci). Przykładem tego typu filmów mogą być „Miami Vice” czy „Bad Boys”.

Reżyseria wideoklipu została powierzona Michaelowi Garcii. Bohaterami rozgrywającego się w Miami filmu są Sting i Shaggy, występujący w charakterze detektywów, którzy chcą przekonać swojego przełożonego, by dał im spidera („going to need the spider”), to znaczy Abartha 124 spider, którym jeździliby po South Beach, czyhając na najbardziej niebezpieczną kobietę w kraju („the most dangerous woman in the country”). Co mogłoby się nie udać?

Także marka Fiat promuje video na całym świecie za pośrednictwem swoich kanałów cyfrowych i społecznościowych, na przykład w Stanach Zjednoczonych na Instagramie,TwitterzeFacebooku i YouTubie.

Album Stinga i Shaggy’ego zatytułowany 44/876 (Cherrytree/A&M/Interscope Records) można pobrać w formie cyfrowej digital dowload za pośrednictwem usług streamingu i cyfrowej subskrypcji. Pierwotną koncepcją było po prostu nagranie nowej piosenki „Don’t Make Me Wait”, (która zadebiutowała na pierwszym miejscu w zestawieniu cyfrowych singli reggae), jako hołd dla karaibskich brzmień, które miały wpływ na dorobek obu artystów. Z bardzo udanego początkowego eksperymentu powstał album, przepełniony łatwo wpadającymi w ucho, radosnymi melodiami. Tytuł nawiązuje do międzynarodowych numerów kierunkowych (44 do Wielkiej Brytanii, kraju, w którym urodził się Sting i 876 na Jamajkę, skąd pochodzi Shaggy). Płyta 44/876 jest hołdem dla Ich głębokiego uczucia do Jamajki, miejsca, gdzie urodził się Shaggy, i gdzie Sting stworzył kilka ze swoich najsłynniejszych piosenek, w tym „Every Breath You Take”. 

Sting i Shaggy postanowili rozszerzyć swoją współpracę i wyruszyć w głośną światową trasę koncertową, łącząc swoje zespoły, które teraz na przemian towarzyszą im podczas wykonywania najbardziej znanych przebojów oraz najnowszych utworów z albumu 44/876

Więcej informacji na temat owacyjnie przyjętej przez krytykę trasy 44/876 World Tour, dostępnych jest tutaj.

Najnowsze

Roksana Ćwik

Kubica na liście kandydatów Williamsa

Jak poinformował portal magazynu Autosport, Robert Kubica otrzymał od ekipy Williamsa propozycję zajęcia stanowiska kierowcy wyścigowego w sezonie 2019 Formuły 1.

Po tym, jak łączona z Williamsem marka Rich Energy zdecydowała się podpisać kontrakt sponsorski z zespołem Haas, zaczęto sugerować zmianę w podejściu brytyjskiej ekipy wobec swojego przyszłorocznego składu kierowców. Jeszcze niedawno faworytem do miejsca obok George’a Russela był Esteban Ocon, lecz obecnie zespół szuka kierowcy ze wsparciem finansowym. Kubica podobno dysponuje częścią wymaganej kwoty, lecz sam nie chce komentować sytuacji. W ostatniej wypowiedzi dla stacji Eleven Sports zapewnił, że kwestia jego przyszłości jest otwarta.

Innym rozwiązaniem może być posada w zespole Ferrari. Włoski producent miał zaoferować pracę Robertowi Kubicy jako kierowcy symulatora. Z takim zajęciem miałyby wiązać się również występy za kierownicą samochodów GT. Pełniący obecnie tę funkcję w Ferrari, Antonio Giovinazzi, brał w tym roku udział w wyścigu 24h Le Mans.

Sam Kubica nie potwierdził rewelacji Autosportu, jednak przyznał, że decyzję podejmie w najbliższym czasie i rozważa nie tylko wymienione w mediach opcje.

– Myślę, że jestem bardzo bliski podjęcia decyzji. Mam deadline w mojej głowie. W przeciągu kilku dni podejmę decyzję o tym, co chcę robić i co będzie najlepszą opcją dla mnie. To bardzo komfortowa sytuacja, o czym mówię od kilku tygodni – powiedział polski kierowca.

Najnowsze

Edyta Klim

Motocykl z kordonka

Izabela Małolepsza-Anczyk od dzieciństwa interesuje się rękodziełem, wykorzystuje: szydełko, druty i haftuje. Nie jest (jeszcze) motocyklistką, ale motocykl potrafi sobie wydziergać!

Izabela Małolepsza-Anczyk od dzieciństwa interesuje się rękodziełem, wykorzystuje: szydełko, druty i haftuje. Nie potrafi zdecydować się na jedną technikę, więc w jej pracach one się przeplatają i łączą. Uwielbia odkrywać nowe techniki i realizować różne pomysły. Jednym z nich było wykorzystanie w swoich pracach bryły motocykla:

– Moja przygoda z  motocyklami zaczęła się od niepozornych breloczków motocykli Honda i Yamaha. Przy trzecim zaczęłam się zastanawiać, dlaczego to ma być breloczek? Może jakaś większa forma? Pamiętam zaskoczenie w oczach obdarowanego kolegi na widok Junaka 12x23cm. Zauważył wszystkie szczegóły, które na nim umieściłam, a jego własny motocykl był akurat w trakcie renowacji – wspomina Iza.

Model Ducati to czwarty egzemplarz, który Iza zrobiła na prośbę koleżanki:

– Kiedy zobaczyłam zdjęcie oryginału – zakochałam się! Czułam, że to musi być dla mnie, taka wisienka na torcie. Największe wyzwanie stanowiły rozwiązania techniczne i proporcje. Nigdy nie miałam motocykla, ale dzięki pomocy męża, znajomych i zdjęć zaczęłam poznawać jego budowę oraz zauważać różne detale. Nawet zaczęłam się oglądać za nimi na ulicy, przyglądając się jak są zbudowane. W szkole średniej wprawdzie chciałam mieć motocykl, jednak moi rodzice wybili mi ten pomysł z głowy i skończyłam, jako pasażer tylnej kanapy u kolegów. Te przejażdżki pamiętam do dnia dzisiejszego. Teraz zaczynam się znowu nad taką pasją zastanawiać…

– Wykonanie tego motocykla trwało 4 miesiące z przerwami na inne projekty. Wieczorami pracowałam godzinę lub dwie, a w weekendy nieco dłużej. Z uwagi na to, że motocykl jest wykonany z kordonka, czyli dosyć cienkiej nici, konieczne było dodatkowe oświetlenie ledowe, co też nieco wydłużało prace. Samo wykonanie stelaża zajęło około tygodnia. Po jego zmontowaniu okazało się, że technicznie nie dam rady obudować go na szydełku, tak jakbym tego chciała. Musiałam zacząć od nowa… Niektóre elementy też powstawały kilka razy, bo były za małe, za duże, albo w złym kształcie. Było to spore wyzwanie, czasami musiałam od tego odpocząć, żeby na spokojnie pomyśleć, co dalej lub jak inaczej to mogę zrobić. W tym czasie oczywiście powstawały inne projekty – opowiada Iza.

Czy powstaną nowe modele szydełkowych motocykli? Iza jest przekonana, że tak. Jednak ma tyle pomysłów w trakcie i tych czekających na realizację, że na kolejną premierę trzeba trochę poczekać.

Więcej na stronie: https://www.facebook.com/Calu-Art-708932712537466

Najnowsze