Ceny paliw rosną? Wyciągnij z torebki smartfona!

Ceny paliw rosną prawie z dnia na dzień - w kilku miastach osiągnęły już 6 złotych za litr. Podpowiadamy, jak za pomocą trzech mobilnych platform poradzić sobie z rosnącymi cenami paliw korzystając ze... smartfona z Androidem.  

Zatankuj najtaniej w okolicy
Długa podróż służbowa kobiety sukcesu, przerwa na kawę na autostradzie A2. W baku zostało już niewiele, zaraz trzeba będzie zatankować. Co zrobić, by przy wciąż rosnących cenach paliw nie zbankrutować i zatankować najkorzystniej? Wystarczy… wyciągnąć z torebki telefon komórkowy. Dzięki wersji light portalu StacjeBenzynowe.pl bezpośrednio na smartfonie możesz wyszukać stacje benzynowe, oferujące najtańsze paliwo w okolicy. Po kliknięciu „Znajdź stację” i podaniu województwa, miasta, nazwy sieci stacji i rodzaju tankowanej benzyny, szybko znajdziesz dystrybutory położone najbliżej Ciebie wraz z ceną za litr paliwa. Na zielono wyświetla się najniższa z ich – dzięki temu bez trudu odszukasz najkorzystniejsze miejsce tankowania. Jeżeli stwierdzisz, że ceny w serwisie nie zgadzają się z obowiązującymi, kilkoma kliknięciami wprowadzisz do bazy ich aktualną wysokość i pomożesz innym zaoszczędzić. Za pomocą mobilnej platformy możesz skontrolować także swoje całkowite wydatki na benzynę, aktualizowane na koncie po wprowadzeniu kolejnych tankowań. W zakładce, „Moje stacje” możesz zapisać ulubione stacje paliw i śledzić ceny.

fot. JakDojade.pl

Autobusem tu, tramwajem tam
Kolejną przydatną aplikacją jest darmowa aplikacja  JakDojade.pl dzięki któremu możesz szybko znaleźć najlepszy środek transportu w obrębie wybranych miast: Bydgoszczy, Krakowa, Łodzi, Poznania, Radomia, Szczecina, Torunia, Trójmiasta, Warszawy i Wrocławia. Za pomocą wyszukiwarki połączeń komunikacji publicznej, pociągów i szybkiej kolei miejskiej każda użytkowniczka znajdzie odpowiedni środek transportu oraz skorzysta z nawigacji GPS. Plusem jest, że po pobraniu danego planu odjazdów, aplikacja pozwala na sprawdzenie go ponownie bez łączenia się z Internetem. Po zmianach rozkładów jazdy ich aktualizacja odbywa się automatycznie. Jakdojade.pl na telefony z systemem Android umożliwia również przeglądanie osobistej historii wyszukiwania czy śledzenie najbliższych odjazdów linii, z których korzystasz najczęściej. Wszystkie funkcje zintegrowano z mapami i informacją o aktualnej lokalizacji. System przeprowadzi pasażerkę przez całą trasę, podpowiadając, kiedy i gdzie wysiąść, sprawdzi opóźnienie, wskaże następny przystanek oraz liczbę przesiadek.

 

 

 

 

 

 

fot. carpooling.pl

Carpooling na dłuższą trasę
Szykujesz się w podróż na drugi koniec Polski? A może na wypad z przyjaciółkami na weekend za granicę? Na dłuższych trasach przydatny może okazać się carpooling, czyli dzielenie auta z innymi. Na wspólnej podróży oszczędza kierowca: dzieli się kosztami przejazdu ze współpodróżującymi, oraz pasażer: niedrogo i wygodniej niż pociągiem czy ciasnym PKS-em dojeżdża do celu. Instalując darmową aplikację carpooling.pl na telefony z systemem Android, uzyskasz dostęp do największej bazy umawianych przejazdów po Polsce i Europie, w której codziennie dostępnych jest ponad 600 000 ofert transportu i zapytań o wolne miejsca. Oprogramowanie pozwoli Ci zaoferować lub wyszukać przejazd na ekranie smartfona. Funkcja geolokalizacji pozwala na wybranie najbliższych miast z listy pięciu o największym prawdopodobieństwie znalezienia kierowcy i pasażera. Podejmując decyzję, z kim pojedziesz jako pasażerka, możesz sprawdzić m.in. czy kierowca uwierzytelnił swoje dane oraz czy proponuje przejazd bezpośredni. Szczególnie zadbano właśnie o panie, które mają możliwość zawęzić kryteria wyszukiwania do „przejazdów tylko dla kobiet”. Według swoich preferencji wybierzesz też przejazd u osoby palącej lub niepalącej, a także w prosty sposób wyszukasz podróż powrotną. Ikonki „aktywny/nieaktywny” w menu „Przejazdy” ułatwiają podgląd własnych ogłoszeń.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze