Celebrytki w wyścigach gokartowych na Verva Street Racing

Daria Widawska, Marina Łuczenko, Małgorzata Kożuchowska, Matylda Damięcka oraz Sonia i Maja Bohosiewicz wezmą udział w wyścigach gokartów podczas Verva Street Racing - to pierwsze w Polsce wyścigi na specjalnie zbudowanym ulicznym torze. Impreza odbędzie się 21 sierpnia w Warszawie.

W rejonie pl. Teatralnego i pl. Piłsudskiego w Warszawie, na trasie liczącej ponad 2 kilometry rywalizować będą najszybsze samochody wyścigowe reprezentujące kilka serii wyścigowych w tym: Formułę 1, Porsche Supercup, Le Mans i WTCC. Gościnnie zaprezentuje się także rajdowy zespół Orlen Team oraz BMW Team RBM i X-raid. Tor posiada zarówno szybkie sektory, ale też wymagające, kręte fragmenty, które razem tworzą pętlę składającą się z 9 zakrętów. Trasa jest porównywana przez fachowców z torem ulicznym w Monte Carlo.

Mamy nadzieję, że z Sonią Bohosiewicz wyścigi okraszone zostaną dużą dawką humoru!
fot. testosteron.fm

Celebryci w wyścigach gokartowych
Verva Street Racing to nie tylko zmagania profesjonalnych kierowców (o tym piszemy poniżej). W specjalnej kategorii wyścigu, w nieco mniejszych, ale przyprawiających o równie wielkie emocje gokartach, wezmą udział największe gwiazdy polskiego show biznesu – aktorki, prezenterki, piosenkarki. Z mężczyzn potwierdzili swój udział: Michał Figurski, Tomek Karolak, Przemysław Saleta, Mateusz Damięcki, Alan Andersz i Krzysztof Banaszyk. Spośród czterech czteroosobowych teamów mieszanych (w jednym zespole 2 kobiety i 2 mężczyzn), systemem pucharowym, wylosowane zostaną dwie pary do rundy kwalifikacyjnej. Zawodnik o najlepszym czasie w wyścigu eliminacyjnym otrzyma 8 punktów, kolejny 7 punktów i tak aż do miejsca ostatniego (ósmego). Suma punktów zawodników z danego zespołu zadecyduje o miejscu teamu w eliminacjach. Dwa zespoły z największą liczbą punktów trafią do Wielkiego Finału, w którym o miejscach startowych zadecyduje czas uzyskany w eliminacjach. W zmaganiach wezmą udział m.in. Daria Widawska, Marina Łuczenko, Małgorzata Kożuchowska, Matylda Damięcka oraz Sonia i Maja Bohosiewicz i kilka innych chętnych i znanych pań, które jeszcze oficjalnie nie potwierdziły udziału.

Jakie unikalne atrakcje?
Przede wszystkim zaprezentuje się pierwszy polski zespół w Porsche Supercup w składzie Jakub Giermaziak i Robert Lukas – zawodników zobaczymy w dwóch autach Porsche 911 GT3 o łącznej mocy 900 KM! Na miejscu będzie także Orlen Team w składzie: na jednośladach Jacek Czachor i Jakub Przygoński, oraz z załogi samochodowej Krzysztof Hołowczyc. Ponadto obejrzymy: Porsche Carrera GT, Ferrari F430 Scuderia, Dodge Viper GTS Coupe, Lamborghini LP 560 Spider.

Na ulicznym torze w sercu Warszawy wystąpi także BMW Team RBM startujący w jednej z najbardziej prestiżowych serii wyścigowych WTCC (World Touring Car Championship – Mistrzostwa Świata Samochodów Turystycznych; ścigają się tam zwodnicy także takimi modelami jak: Chevrolet Cruze, Chevrolet Lacetti, Seat León TFSI oraz Seat León TDI). Za kierownicą BMW 320si (280 KM) zasiądzie Brazylijczyk Augusto Farfus, drugi w klasyfikacji wszechczasów WTCC w liczbie odniesionych zwycięstw (15). Spróbuje zmierzyć się m.in. z samochodami Porsche GT3 Cup zespołu VERVA Racing Team. Różnica w osiągach jest wszakże wyraźna, natomiast na tak nietypowym torze ulicznym nie powinno zabraknąć niespodzianek. Liczyć się będzie nie tylko moc, ale także precyzja w pokonywaniu zakrętów.  

Zobaczymy także X-raid – to jedna z dwóch najmocniejszych ekip w kategorii samochodów w rajdach cross country. Niemiecki zespół jako pierwszy skonstruował też samochód, który z silnikiem diesla zwyciężył w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Pojawią się dwa najnowsze modele BMW X3 CC oraz ciężarówka rajdowa, która uczestniczy w rywalizacji w kategorii 6 x 6. Race Truck jest bardzo ważnym elementem teamu. Podczas odcinków specjalnych nie tylko się ściga, ale także pełni rolę mobilnego serwisu dla samochodów. W Polsce za kierownicą jednej z rajdówek usiądzie utalentowany Guerlain Chicherit. W ostatniej edycji rajdu Dakar Francuz wraz ze swoim pilotem Kristiną Thörner zajęli 5 miejsce, zwyciężając także w jednym z odcinków specjalnych. Załoga ma na koncie również m.in. triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata FIA Cross Country 2009 oraz Abu Dhabi Desert Challenge 2009. Co ciekawe Guerlain Chicherit jest także mistrzem świata we freeskiingu (odmiana narciarstwa ekstremalnego). 

Wstęp i opłaty
Wstęp na Verva Street Racing jest bezpłatny, sprzedaż biletów odbywa się tylko na trybuny oraz Pit Party. Cena biletu to 149 złotych. Pierwsze 5 tysięcy biletów umożliwia wejście na teren paddocku przed rozpoczęciem wyścigów. To tam natkniemy się na potężne ciężarówki serwisowe, tłumy mechaników i osobistości z pierwszych stron gazet.

Więcej na www.vervastreetracing.pl oraz Facebooku.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze