Carpooling – czyli podróżuj z inną kobietą

Wybierasz się w dłuższą trasę, ale uważasz, że samotna podroż to żadna przyjemność? Jesteś pasażerką i szukasz wygodnej możliwości przejazdu na konkretnej trasie? Od dziś kobiety podróżują razem - mogą się umawiać dzięki specjalnemu serwisowi.

Kobieta za kierownicą może zagwarantować, że dojedziesz bezpiecznie i cało.
fot. Motocaina

Carpooling.pl to polska odsłona międzynarodowej platformy, dzięki której kierowcy znajdują pasażerów, a pasażerowie wolne miejsca na trasach w Polsce i całej Europie. Pierwsza wersja powstała w 2001 roku w Niemczech i szybko zyskała popularność. Dziś serwis ma już ponad 1,1 miliona zarejestrowanych użytkowników, z czego ponad połowa to kobiety, oraz średnio 200 000 bezpośrednich przejazdów jednocześnie. 

Kierowca, który wybiera się w podroż i ma wolne miejsca w samochodzie, bezpłatnie publikuje ofertę. Pasażerowie kontaktują się bezpośrednio z kierowcą, który jedzie w tym samym kierunku i może ich podwieźć. Wszelkie ustalenia dotyczące wspólnego przejazdu, w tym przede wszystkim wysokość udziałów w kosztach, następują wyłącznie pomiędzy kierowcą a pasażerem.

Możesz mieć pewność, że nikt podczas podróży nie będzie Cię łapał za kolano 😉
fot. Motocaina

Bezpiecznie z kobietą za kierownicą
Aby się umówić można skorzystać z serwisu carpooling.pl. Jedna z opcji powstałych na życzenie żeńskiej części użytkowników są tzw. przejazdy„ kobiety dla kobiet” – kobieta publikująca przejazd, niezależnie od tego, czy jest kierowcą i szuka współpasażera, czy jest pasażerem i poszukuje wolnego miejsca, może wyraźnie zaznaczyć w ogłoszeniu, że chce podróżować wyłącznie w damskim towarzystwie. Poza tym dodając ofertę przejazdu kierowca za każdym decyduje, kto będzie widział jego dane: wszyscy odwiedzający serwis czy tylko użytkownicy zarejestrowani. Jeśli zdecyduje się ukryć adres e-mail także przed użytkownikami zarejestrowanymi, wówczas potencjalni współpasażerowie będą wysyłać mu wiadomości poprzez system poczty wewnętrznej. Użytkownicy mają także możliwość budowania własnej sieci zaufanych kontaktów, a także przeglądania znajomych innych użytkowników: zanim pasażer skontaktuje się z kierowca oferującym przejazd, może sprawdzić, kto mu ufa i przejrzeć profile publiczne tych osób. Powyższe opcje zapewniają większą przejrzystość informacji jeszcze przed podróżą. 

W serwisie carpooling.pl znajdują się zarówno oferty przejazdów krajowych, jak i zagranicznych: przez ponad 5 tysięcy miast w 45 krajach. Jeśli w danym momencie pasażer nie odnajdzie interesującego go przejazdu, może opublikować własne zapytanie lub skorzystać z funkcji powiadomień o nowych ofertach. 

Korzyściom wynikającym z carpoolingu nie sposób zaprzeczyć: mniej samochodów na drogach to mniej korków, zanieczyszczeń i hałasu. Wspólny przejazd ogranicza również koszty podroży zarówno po stronie kierowcy, jak i pasażera. Ponadto jest szansą na zdobycie nowych doświadczeń i poznanie interesujących ludzi.

fot. carpooling

O carpooling.pl
Właścicielem i operatorem serwisu carpooling.pl jest firma Mikini Media GmbH z Monachium. Pierwszą wersją platformy była niemiecka mitfahrgelegenheit.de, której jednym z głównych partnerów jest obecnie ADAC. Dostępne są także lokalne wersje dla mieszkańców Austrii, Szwajcarii i Grecji, a wkrótce powstanie odsłona angielska, francuska i włoska.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze