Paula Lazarek

Caravans Salon w Poznaniu. Wiemy, jakie atrakcje czekają na zwiedzających!

W weekend 24-26 września teren Międzynarodowych Targów Poznańskich zamieni się w mekkę wszystkich fanów kamperów, przyczep, biwakowania, podróży i turystyki.

Na ubiegłorocznej edycji targów w Poznaniu fani kamperów zobaczyli aż 21 polskich premier pojazdów. Biorąc pod uwagę dużą dynamikę i rozwój tego rynku w Polsce, ten rok i targi będą pod tym względem, co najmniej równie owocne i znów zobaczymy premiery, nowości
i zapowiedzi na kolejny sezon.

Udział w targach zapowiedziało wiele czołowych firm, marek i dystrybutorów kamperów, przyczep i sprzętu turystycznego. Dzięki wystawcom takim jak: CarGO, Elcamp RV, Centrum Caravaningowe, Camel-Camp, Benimar ACK czy M-Camp, zobaczymy marki takie jak: Adria, Benimar, Hobby, Frankia, Laika, Rapido, Dethleffs, Globe Traveller, Knaus czy Pilote.

Najnowsze kampery, przyczepy, sprzęt biwakowy i oferta pól kempingowych, to nie wszystko. Organizatorzy targów Caravans Salon Poland przygotowują również kilka stref i atrakcji specjalnych. Spotkania z podróżnikami i blogerami ze świata vanlife, to już targowa tradycja. W tym roku na scenie targów, organizowanej razem z Tour Salon będzie można spotkać między popularnych youtuberów: Podróżovanie oraz Foxes in Eden, którzy, na co dzień przybliżają swoim fanom blaski i cienie życia w stylu #vanlife, porozmawiać z ekipą Calluna Trip o podróżowaniu VW T2 (Ogórkiem) czy z redaktorem Bartłomiejem Rysiem o pracy dziennikarskiej przy caravaningu. Spotkamy też podróżników: Łukasza Supergana, Bartka Szaro czy też Marcina Korzonka. Nie zabraknie też prelekcji o ciekawych kempingach, budowaniu kamperów i relacji z podróży.

Strefa Retro oraz Strefa Hand Made/VanLife, to dwie specjalne ekspozycje, które pozwolą zwiedzającym na poznanie historii caravaningu na przykładzie konkretnych modeli (Strefa Retro) oraz pokażą jak można kreatywnie i twórczo zbudować własnego kampera (Strefa Hand Made).

Tradycyjnie ważnym elementem targów Caravans Salon jest zlot caravaningowy, na którym zameldują się ekipy z całej Polski i nie tylko. Zlot odbywa się na terenie MTP na Placu Marka oraz parkingach przy pawilonach, w których odbywają się targi.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze