Cały ten jazz… z BMW

BMW Jazz Club ponownie na scenie. Po sukcesie spotkań z muzyką Brazylii i Afryki oraz ubiegłorocznej uczcie muzycznej z udziałem najwybitniejszych polskich muzyków, bawarska marka zaprasza na wieczór portugalski - „Lisbon Stories".

Koncert z cyklu BMW Jazz Club
fot. Frendl

Muzyka Portugalii to nie tylko legendarne Fado – „blues krawędzi Europy”. To też jedyny w swoim rodzaju tygiel wielu wpływów i tradycji z kilku kontynentów. W jednym z najpiękniejszych i najbardziej poetyckich miast świata – Lizbonie, brzmi muzyka krajów przez stulecia związanych z Portugalią. Dziś czas kolonizacji jest już historią, ale artyści z Angoli, Mozambiku, Gwinei Bissau, czy Wysp Zielonego Przylądka uznają Lizbonę za swoją ojczyznę i spotykają się nad Tagiem by znajdować nowe inspiracje, nie zapominając o swoich korzeniach. Ich muzyka jednak to dusza ich dawnych, starych krajów. I to, co zdarza się w spotkaniu wielu kultur – zdaje się być najciekawsze. Zarazem to właśnie – przenikanie się wielu wątków od lat najbardziej interesuje BMW Jazz Club i stało się jego znakiem rozpoznawczym. Ideą jest przenikanie się kultur i łączenie wielu muzycznych wątków.

Anna Maria Jopek zawsze chętnie rozmawia z przybyłymi po koncercie.
fot. Frendl

W tym roku w wieczorze LISBON STORIES pojawi się kilkoro wybitnych artystów z Lizbony. 7 grudnia „opowieści lizbońskie” snuć będą wspólnie w Warszawie charyzmatyczny wokalista Tito Paris z Cabo Verde, multiinstrumentalista i wokalista Yami z Angoli i portugalski perkusista i kompozytor Beto Betuk. Na scenie wystąpią razem z Henrykiem Miśkiewiczem, Ernesto Leite, Marito Marquesem, Markiem Napiórkowskim, Robertem Kubiszynem i Pawłem Dobrowolskim. Gospodynią wieczoru będzie tradycyjnie Anna Maria Jopek.

 

 

Występy Anny Marii Jopek to niezwykle przyjemne doznania dla zmysłu słuchu.
fot. Frendl

„Lisbon Stories” to już czwarty ze zrealizowanych wspólnie z Anną Marią Jopek i Marcinem Kydryńskim koncertów BMW Jazz Club. Pierwszym, we wrześniu 2006 roku, była Noc Jazzu i Bossa Novy. Anna Maria Jopek wystąpiła wtedy w towarzystwie geniusza bossa novy, Oscara Castro Nevesa i wielkiego artysty instrumentów perkusyjnych, Mino Cinelu. Podczas drugiej odsłony – koncertu „African Moods”, który odbył się w czerwcu 2007 roku, towarzyszyli jej niezapomniani muzycy Richard Bona oraz Dhafer Youssef. Nagranie z tego koncertu posłużyło do stworzenia płyty – pierwszego albumu pod szyldem BMW Jazz Club. Trzecim wydarzeniem muzycznym z tego samego cyklu był ubiegłoroczny koncert „Po polsku”.

 

 

 

W tym roku BMW Jazz Club zaprasza na koncerty w trzech miastach:

7.12.2009 WARSZAWA – Klub Palladium

8.12.2009 GDAŃSK – Klub Parlament

9.12.2009 POZNAŃ- Centrum Kongresowo-Dydaktyczne UM

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze