Było groźnie – zderzenie motocyklisty z jelonkiem

Dzika zwierzyna może nam wyskoczyć pod koła w najmniej oczekiwanym momencie. Również w terenie zabudowanym.

Do zdarzenia doszło na terenie Częstochowy, w okolicy domków jednorodzinnych. Nie wygląda ona jak teren miejski, ale też nie na taki, gdzie możemy spodziewać się dzikiej zwierzyny. Tym bardziej zaskakujące jest, że w jednego z motocyklistów jadących ulicą, wbiegł mały jelonek.

Takie zdarzenia mogą być naprawdę groźne, ale kierujący jednośladem zdołał utrzymać równowagę i bezpiecznie się zatrzymać. Zwierzę niestety nie przeżyło. Z nagrania możemy wnioskować, że jelonek biegł przez odsłonięte pole i chciał ukryć się w zaroślach po lewej stronie.

Najnowsze

Rowerzystka potrącona przez samochód dostała mandat

Gdyby nie nagranie, to nietypowe zdarzenie mogłoby być zupełnie inaczej ocenione przez przybyłych na miejsce policjantów.

Jak wyglądałby opis tego zdarzenia, gdyby nie nagranie z kamery? Prawdopodobnie tak: „Kierujący samochodem osobowym podczas manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa rowerzystce poruszającej się drogą dla rowerów, doprowadzając do kolizji z nią.”

A jak to wyglądało naprawdę? Rowerzystka faktycznie poruszała się drogą dla rowerów. Ale zjechała z niej na przejście dla pieszych, a później na ulicę. Zwróćcie uwagę, że robiła to zupełnie nie zważając czy nie wjeżdża właśnie pod samochód. Jak informuje autor nagrania, rowerzystce nic się nie stało, ale została ukarana 400-złotowym mandatem.

Najnowsze

Mistrz świata Łukasz Czepiela został ambasadorem Porsche Macan

Niewiele jest osób, które wyrażają wartości bliskie marce Porsche równie skutecznie co Łukasz Czepiela – mistrz świata wyścigów samolotowych Red Bull Air Race, a od niedawna również ambasador Porsche Macan.

Łukasz Czepiela robi to, co kocha – i łączy przy tym dwa światy. Jest kapitanem pasażerskiego Airbusa, a jednocześnie pilotem klasy Challenger w zawodach Red Bull Air Race. Samolotami fascynuje się od dziecka. Od najmłodszych lat śledził pokazy lotnicze, jako nastolatek pomagał przy utrzymaniu maszyn na lotnisku, a później pracował jako mechanik linii lotniczej i szef załogi w renomowanej brytyjskiej grupie akrobacyjnej. Tak zaczęła się jego kariera w sportach lotniczych. 

Dziś jest najlepszym polskim pilotem wyścigowym Łukasz Czepiela. W 2018 r., po pełnym dramatyzmu finale w Fort Worth, sięgnął po mistrzostwo świata Red Bull Air Race w klasie Challenger.Podczas zawodów Red Bull Air Race Łukasz Czepiela siada za sterami samolotu Edge 540. Jego maksymalna prędkość – 430 km/h – robi wrażenie, ale w tych zawodach liczy się coś więcej. Samolot jest zdolny do wykonania pełnego zwrotu w czasie krótszym niż 10 sekund przy przeciążeniu 12 g! 

Porsche Macan to SUV, który do codziennej rutyny dodaje pierwiastek ekscytacji. Już sam jego design nawiązuje do ikony sportowych aut – 911. Otrzymał ulepszone podwozie i udoskonalone hamulce, a nowe systemy wspomagające kierowcę – m.in. asystent jazdy w korku – zapewniają jeszcze większy poziom komfortu oraz bezpieczeństwa.

Z kolei nowa generacja systemu informacyjno-rozrywkowego Porsche Communication Management (PCM) – teraz z 10,9-calowym ekranem dotykowym – oferuje kompleksową komunikacji ze światem, w tym nawigację online z informacjami o ruchu w czasie rzeczywistym oraz rozbudowane usługi łączności (np. hotspot Wi-Fi) i możliwości zdalnej obsługi funkcji pojazdu za pośrednictwem aplikacji na smartfon.

Najnowsze

Kierowcy pytają, kiedy zostanie oddana południowa obwodnica Warszawy?

Południowa obwodnica Warszawy, czyli odcinek drogi ekspresowej S2 o długości 18,5 kilometra, został podzielony na trzy zadania – A, B i C. W zależności od odcinka, stopień ich zaawansowania jest różny – od 60 do 70 proc. Kiedy zatem będziemy mogli skorzystać z tej obwodnicy? - pytają zniecierpliwieni kierowcy.

Najwięcej prac zostało wykonanych w przypadku przedsięwzięcia B – realizowanego przez konsorcjum z liderem Gullermak. Wykonawcą odcinka A – którego najbardziej rozpoznawalnym punktem będzie najdłuższy tunel drogowy w Polsce – jest Astaldi. Zaawansowanie w tym przypadku wynosi ok. 67 proc. Zadanie C realizowane jest przez Warbud, który zakończył już ponad połowę inwestycji.

W ramach zadania B budowy południowej obwodnicy Warszawy prace postępują najszybciej. Najważniejszym obiektem tego odcinka jest most nad Wisłą – powiedział Szymon Piechowiak, Dyrektor Biura Generalnego w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Ostatnie wydarzenia związane z wysokim stanem wody na rzece mogły spowodować pewne opóźnienia w realizacji tej inwestycji. Generalny wykonawca nie wystosował jednak oficjalnego wystąpienia z wnioskiem w sprawie ewentualnego wydłużenia czasu na realizację przedsięwzięcia. Zgodnie z harmonogramem, południowa obwodnica Warszawy zostanie udostępniona kierowcom w trzecim kwartale 2020 roku. Ostatnie wydarzenia nie wpłynęły więc na finalny termin oddania inwestycji. 

Najnowsze

Gymkhana GRiD 2019. Nadchodzi święto palonej gumy i fanów adrenaliny!

Wyścigi Gymkhana GRiD zawładnęły światem motorsportu już od inauguracyjnych zawodów w Irwindale w Kalifornii w 2010 roku. To połączenie autocrossu, driftu i ścigania się na czas, gdzie kierowcy walczą o wygraną zarówno między sobą, jak i z czasem.

Palona guma, adrenalina i ekscytujące dźwięki potężnych silników – już 7 września w PTAK Warsaw Expo odbędą się światowe finały Gymkhana GRiD 2019. Na najbardziej zaawansowanym technicznie do tej pory torze zmierzy się aż 64 kierowców z całego świata. Wśród nich znajdą się m.in. Norweg Petter Solberg oraz Polak Bartosz Ostałowski – niesamowici kierowcy i drifterzy oraz ambasadorzy marki Castrol EDGE.

Petter Solberg to jedna z największych gwiazd Gymkhana. W czasie swojej kariery sportowej zdobył wiele trofeów. Wśród najważniejszych z nich znalazły się rajdowe mistrzostwo świata World Rally Championship w 2003 oraz dwa tytuły mistrza świata FIA World Rallycross Championship. Do tej pory Solberg raz wygrał i dwa razy zdobył drugie miejsce podczas zawodów Gymkhana. Solberg jest wieloletnim ambasadorem marki Castrol EDGE. 

Wśród zaproszonych gości nie może również zabraknąć jednego z najsłynniejszych polskich drifterów – Bartosza Ostałowskiego, który samochodami kieruje za pomocą stopy. To konsekwencja wypadku motocyklowego, który nie powstrzymał go jednak przed realizacją marzeń o zostaniu profesjonalnym kierowcą.

O tym, że Bartosz Ostałowski na drifcie zna się jak mało kto, przekonać się mógł Nico Hulkenberg, znany kierowca Formuły 1. Kilka lat temu Hulkenberg wraz z Castrol EDGE postawili Bartoszowi wyzwanie – drift pomiędzy bezcennymi bolidami F1 zespołu Renault. Polski drifter zaprezentował swoje umiejętności precyzyjnie szarżując Nissanem Skyline R34 pomiędzy odpowiednio rozstawionymi bolidami F1 – bez dotknięcia któregokolwiek.

Najnowsze