Była żona gitarzysty The Rolling Stones na Silverstone Classic.

Silverstone Classic  to jeden z największych na świecie wyścigów samochodów klasycznych połączony ze zbiórką funduszy dla fundacji walczącej z rakiem piersi. W tym roku do grona ponad 1000 kierowców dołączy Jo Wood, która dzięki pomocy Davida Coultharda zdobyła licencję wyścigową.

Silverstone Classic – trzydniowa impreza, która odbędzie się w dniach 22-24 lipca 2011 to znacznie więcej niż wspaniała okazja do celebrowania dziedzictwa wyścigów samochodowych. Według zapowiedzi organizatorów w tym roku na najsłynniejszym torze wyścigowym będziemy mieli okazję spotkać ponad 1000 kierowców rajdowych oraz podziwiać 800 najlepszych na świecie samochodów. Poza torem również będzie się wiele działo, między innymi parady klasycznych samochodów oraz koncerty. 23 lipca podczas wyścigu gwiazd, jak co roku zbierane będą fundusze dla fundacji do walki z rakiem imienia Bobby Moore. W zeszłym roku udało się zebrać 25,000 funtów.

Jo Woods – była żona gitarzysty The Rolling Stones Ronniego Wood’a.
fot. silverstoneclassic

W tym roku po raz pierwszy w Silverstone Classic Celebrity Challenge weźmie udział Jo Wood – była żona gitarzysty The Rolling Stones Ronniego Wood’a, która z niewielką pomocą z 13.- krotnego zdobywcy GP Davida Coultharda zdobyła swoją licencję wyścigową.

– To jest coś co zawsze chciałem robić. Dorastałam na torze, ponieważ mój tata ścigał się jak byłam dzieckiem. Teraz moja kolej, aby spróbować, dlatego z niecierpliwością czekam na to wyzwanie – powiedziała Wood.

Coulthard utrzymuje, że dał Jo jedynie kilka wskazówek i że ma ona w sobie niezwykły potencjał jeśli chodzi o prowadzenie samochodu wyścigowego.

David Coulthard i Jo Wood.
fot. silverstoneclassic

– Najważniejszą rzeczą dla Jo to czerpać radość z udziału w tym fantastycznym wydarzeniu i nie myśleć o wygranej na pierwszym zakręcie. Cierpliwość jest czasem najważniejsza jadąc w samochodzie wyścigowym  – odpowiedział Coulthard zapytany o wskazówki dla Jo.

– Kocham prędkość i myślę, że jestem bardzo dobrym kierowcą, ale wiem, że to będzie bardzo duże wyzwanie. Niezależnie od wyniku, cieszę się, że jednocześnie realizując moje marzenia mogę pomóc innym, ponieważ nie należy zapominać o tym jaki jest nasz główny cel, czyli zbiórka pieniędzy dla fundacji – dodała Wood.

Wood zadebiutuje w Morgan V6 Roadster już 23 lipca.

Morgan V6 Roadster – takim autem zadebiutuje Jo na torze Silverstone.
fot. potn

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze