Busy wożące pasażerów nie zawsze są bezpieczne

Busy wożące pasażerów nie zawsze są bezpieczne

03 grudnia 2019
Dla niektórych osób korzystanie z usług prywatnych przewoźników to jedyny lub jedyny dogodny sposób na podróżowanie. Firmy nie zawsze dbają niestety o odpowiedni stan swoich busów, a kierowcy nie zawsze wykonują swoje obowiązki uczciwie.

Inspektorzy świętokrzyskiej ITD przeprowadzili na drogach powiatów skarżyskiego, kieleckiego i koneckiego kontrole pojazdów wykonujących krajowy transport drogowy osób na liniach regularnych.

W trzech przypadkach stwierdzono nieprawidłowości w stanie technicznym, co skutkowało zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych pojazdów i ukaraniem kierowców mandatami. Inspektorzy zatrzymali także busa, który przewoził aż o 11 osób za dużo. Kierowcę ukarano mandatem, a przewoźnik musiał podstawić dodatkowy autobus, którym pasażerowie mogli kontynuować podróż.

W kolejnym przypadku stwierdzono wykonywanie przewozu drogowego na linii regularnej powyżej 50 kilometrów. W momencie sporządzania wydruków z tachografu cyfrowego inspektorzy ujawnili wykonywanie przewozu drogowego przez kierowcę nieposiadającego własnej, ważnej karty kierowcy. Inspekcja wszczęła postępowanie administracyjne wobec przewoźnika w sprawie nałożenia kary pieniężnej. Kierowcę ukarano mandatem w kwocie 2 tysięcy złotych. Na miejsce kontroli ITD przewoźnik dowiózł drugiego kierowcę, który kontynuował kurs z pasażerami.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!