Bugatti Veyron za 60 tys. dolarów

Nie każdego stać na kupno supersamochodu, a co dopiero na kupno Bugatti Veyron. Jednak wystarczy tylko trochę samozaparcia żeby zbudować taki samochód za ułamek ceny.

Pewien Amerykanin wpadł na pomysł żeby zbudować replikę Bugatti Veyron na bazie Mercury Cougara. Samochód prezentuje się na zdjęciach nieźle. Nadwozie wykonano z włókna szklanego, a wszelkie detale zostały dopracowane. Nawet tylny spojler jest aktywny.

Pod maską zamiast jednostki W16 zainstalowano V6 o pojemności trzech litrów. Silnik Duratec pochodzi z modelu Mercury Stable. W jednostce zmodyfikowano układ dolotowy, a wydech został przygotowany specjalnie dla tego egzemplarza. Jak podaje twórca, jego dźwięk robi wrażenie. Pozostaje tylko w to uwierzyć. Jednak nie ma co liczyć na rekordowy sprint do setki i kosmiczną prędkość maksymalną. Silnik oferuje zaledwie 201 KM. 

Wnętrze samochodu przeszło dużą metamorfozę, ale daleko mu do oryginalnego z Bugatti. Twórca samochodu spędził jednak sporo czasu na przeróbkach.

Replika Bugatti Veyron została wystawiona na sprzedaż. Cena nie jest niska, ponieważ twórca życzy sobie za niego 59 900 dolarów. Wystarczy dołożyć kilka tys. dolarów więcej i można kupić np. całkiem nowe BMW M3.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze