Edyta Klim

Brigitt Reuver – mistrzyni samochodowego portretu

Brigitt Reuter kocha sztukę i kocha samochody, dlatego postanowiła pracować na pełny etat jako artystka motoryzacyjna.

Brigitt Reuter ma 27 lat, studiowała psychologię społeczną i przez chwilę pracowała w biurze. Postanowiła jednak podążyć za swoimi marzeniami i otworzyć własną firmę, w której może rozwijać swoje pasje. Brigitt uwielbia malować i tworzyć obrazy niepowtarzalne o wysokiej jakości. Dlatego od płótna po ramę – u niej wszystko jest wykonane na zamówienie i ręcznie.

Artystka wyspecjalizowała się w malowaniu wszelkiego rodzaju samochodów – od nowoczesnych supersamochodów po legendarne klasyki. Oldtimery i youngtimery, samochody drogowe i wyścigowe. Brigitt najbardziej lubi pracować na zamówienie, kiedy może przenieść na obraz nie tylko wizję samochodu, ale i emocje osoby zlecającej, które się z nim wiążą.

Każdy obraz powstaje przez wiele godzin (zwykle 100-250), a w swojej pracy Brigitt łączy nowoczesne materiały z oldschoolowymi technikami, które nadają bardzo tradycyjnego charakteru jej obrazom. Jej styl jest hiperrealistyczny, nazywany też fotorealistycznym. Prace Brigitt charakteryzują się dbałością o najdrobniejsze szczegóły, zwłaszcza odbicia w elementach chromowanych. Wszystko na obrazie jest precyzyjnie proporcjonalne i nawet pozornie przypadkowe rozpryski farby w tle, są starannie zaplanowane po to, żeby podkreślić charakter samochodu.

Jak powstają jej dzieła możecie zobaczyć na filmach timelapse:

Świetnie wyglądają także portrety kierowców przez Brigitt wykonane:

Strona artystki: https://brigittreuver.com

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze